© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Kurzhaar Köpek Eğitimi Eğitmeni

Kurzhaar Köpek Eğitimi Eğitmeni

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1143 0

Kurzhaar cinsi köpeği halk dilinde Alman pointer’i olarak adlandırılmaktadır. Kısa tüyleri olan bu köpekler fazlaca estetik görünürlükte fiziğe sahiptirler. Kökenleri 19. yüzyıllara dayanmaktadır. Alman avcılar bu köpekleri av köpeği olarak yetiştirirler.Kurzhaar köpekler yani av köpekleridir. Koku almada burunları çok açıktır. Cins Karada ve de suda oldukça iyilerdir. Genellikle düz renge sahiptirler. Bazı türleri ise benekli bir kürke sahiptirler. Benekli cinslerin çoğunlukla kafa kısımları düz koyu renktedir. Kurzhaar Köpek Eğitimi biraz sabır ister ama başarı ile sonuçlanmaktadır. Başarı olasılığı neredeyse %100 olmaktadır. Bu cins köpekler zeki bir yapıya sahiptir. Almanya’da yapılan araştırmalara göre 117 köpek cinsi arasından en zeki 16. cins köpek olarak seçilmiştir. Karzhaar Köpek eğitimi sertifikalı bir eğitmen tarafından 200 ile 300 fiyatları arasında eğitim vermektedir.

İtaat etme oranları yüksektir ve çok uysal özelliğine sahiptirler. Bu köpekler kendi kafalarının dikine gitmezler. Kurzhaar köpek cinsleri emir ve komuta verilmesi bekler. Tür bakımından taranmaya ihtiyacı olmayan köpek cinsleri olarak bilinmektedir. Fakat avcı köpekleri olduğu için çok çabuk kirlenmektedir. Bu yüzden ayda bir yıkanması gerekmektedir. Kurzhaar köpek cinsleri suyu severler ve de çok iyi yüzme bilmektedirler. Bu cins köpekler uzun zaman polisler için narkotik bulmada yararlı olmuşlardır. Genellikle kuş, tavşan avlarında kullanmalarının yanında suda da iyi oldukları için kuzgun avlarında da kullanılmaktadırlar. Kurzhaar Köpek Eğitimi Eğitmeni Türkiye’de çiftliklerde profesyonel eğitmenler tarafından özel olarak yapılmaktadır. Fiyatları oldukça çok yüksek olan bu köpeklerin cinsleri çok azdır. Bahçe yapısına sahip bir ortamda beslenen köpeklerin bahçe duvar boyutlarının en az 2, 3 metre olması gerekmekte. Yoksa bu türe sahip köpekler duvardan atlayıp başka bahçelere geçebilmektedirler. Oldukça yürürken yumuşak bir yapıya sahiptirler.

Kurzhaar cinsi köpekler evde beslemeye uygun mudur?

Kurzhaar Köpek Eğitimi Eğitmeni

Bahçede beslenmeye çok daha uygundur. Ev yaşam hayatına uygun değildirler. Egzersiz ihtiyacına fazlaca sahip olan bu cinsler oldukça fazla boş araziye ve egzersize ihtiyaçları vardır. Aktif olmayan egzersiz yapmayan köpekler huzursuzluk çıkarabilmektedir. Eşyalara dahi zarar verebilirler. o nedenle. Kurzhaar köpek cinsleri av köpeği oldukları için havlama eğilimleri çok fazladır. Sürekli bir şeyler arama çabasındadırlar. Avda kullanılmayan Kurzhaar cinsi köpekler de vardır. Bunlar evde beslenmektedirler. Aile köpekleri de olan bu cins köpekler çok iyi bir dosttur. Sahiplerine çok bağlıdırlar. Yabancı insanlara karşı umursamaz tavır sergilerler fakat zaman zaman agresif tavırlar da sergiledikleri görülmektedir. Evde başka evcil hayvanı olan var ise onunla da çok iyi anlaşırlar fakat çok hareketli olması sizi biraz yorabilir. Çünkü bu cins köpeklerin enerjileri kolay kolay tükenmez.

Kurzhaar Köpek Eğitimi Eğitmeni

Kurzhaar cinsi köpeklerin bakımı çok kolaydır. Kısa tüyleri fırçalanmaya ihtiyaç duymazlar. Bu köpekler 15 günde veya 1 ayda bir yıkanması yeterli olacaktır. Özellikle avlardan sonra kontrol edilip temizlenmelidir. Düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir. Yüzmekten korkmayan ve yüzebilen bu köpeklerin üşütmemesi için kurulanmaları gerekmektedir. Kulakları enfeksiyon riskine karşı temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Kuyruklarını çok salladıkları için çok fazla diken batmaktadır. Bu yüzden temizliklerine dikkat edilmelidir. Aşılarının düzenli olarak yapılması pek fazla hastalanmazlar.

Kurzhaar köpek cinslerinin boyutları:

– Yükseklik Erkeklerde: 55 – 62 cm

– Yükseklik Dişilerde: 54 – 60 cm

– Kilo Erkeklerde :20 – 30 Kg

– Kilo Dişilerde: 20 – 30 Kg

(Ortalama olarak 13-15 sene yaşayabilmektedirler.)

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir