© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Pendik Köpek Eğitimi

Pendik Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
623 0

Köpekler etçil olan Carnivora takımının köpekgiller ailesine mensup memeli bir hayvandır. Görünüşleri ve büyüklükleri farklı olmak üzere yüzden fazla türü sahip olan köpekler diğer canlı türlerinden farklı olarak yaratılıştan gelen sevgi duyma ve sadık olma duyguları ile dünyaya gelirler. Köpeklerin bu özelliklere sahip olarak dünyaya gelmesi onları insanoğlunun tarihler boyunca en yakın dostlarından biri yapmıştır. Köpeklerin insan hayatına ilk girişi ise bundan yaklaşık olarak 12 ile 14 bin yıl önceye kadar dayanıyor. Köpeklerin insanlarla etkileşime geçmesinde sonra birçok farklı evrimler geçirmesi onu uysallaştırmış ve insanlar tarafından ilk olarak evcilleştirilen hayvan yapmıştır.

Pendik Köpek Eğitimi

Köpeklerin insanlarla etkileşime geçmesi ve insanların farklı ihtiyaçlarının doğması sonucu olarak bugün bulunan birçok köpek türünün oluşmasına neden olmuştur. Bu pek çok farklı türde köpek hala insan hayatının birçok noktasında görev alıyor. Bunun yanında köpek olmasa da kurt, çakal ve tikli de köpeklerin akrabalarıdır. Köpeklerin birçok türü olmasına karşın bazı temel özellikler bakımından birbirlerine benzerler. Örnek olarak üst çenelerinde 3 alt çenelerinde ise 4 adet kesici dişleri vardır ve bu tüm köpeklerde diş yapısı bakımından aynıdır. Hepsinde 42 adet diş bulunur. Gündüz ve gece aktif olarak yaşayan köpekler çok iyi yüzmesinin yanında saate 50 km hıza ulaşabilirler.

Pendik Köpek Eğitimi

Bunun yanında köpekler has bazı özellikler vardır. Köpekler gelişmiş koku alma duyguları sayesinde kokusunu aldığı kişiyi ömür boyu asla unutmaz. Bunun nedeni her canlının kendine has koku salgılamasındandır ve köpekler bu kokuları hafızasına kazırlar. Bu noktada köpek kişinin bir eşyasını koklaması sonucu kişiyi kolaylıkla bulabilir. Köpeklerin beden dili köpeği anlamak konusu ise oldukça önemlidir. Bu yüzden köpek sahipleri köpeklerin davranışlarının ne anlama geldiğini bilmelidir.

Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi

Köpeklerin ileri itaat eğitimini alması için daha önceden temel itaat eğitimini başarı ile geçmesi gerekir. İleri itaat eğitiminde ise köpekler tasmasız bir şekilde sahibinin verdiği komutları uygular. Bu noktada köpeğin temel itaat eğitimini doğru bir şekilde alması ileri itaat eğitimini kolaylaştıracaktır. Kişi köpeğe verecek olduğu komutlarda net ve kararlı olmalıdır. Köpek burada kişiyi otoriter olarak görmelidir. Çünkü bu eğitimde köpeği tek kontrol mekanizması köpek sahibi olacaktır. İleri itaat eğitimleri köpeklerde ideal olarak 9 ile 12 aylıkken verilmelidir. İleri itaat eğitimi gel ve bekle komutu haricinde temel itaat eğitimi ile benzer eğitimlerdir. Bu aşamada köpek tamamen sahibinin sözünü dinler ve yapması gereken davranışları tam olarak kavramış bir şekilde eğitimi bitirir.

Köpeklerin Eğitiminde Temel Noktalar

Köpeklere komut veren kişi komutu köpeğin anlayabileceği şekilde vermelidir. Bu eğitimde köpek ile kişi arasında iletişim eksikliği kesinlikle bulunmamalıdır. Kişinin konuştuğu dil köpek için bir anlam ifade etmez. Bu noktada komutlar bir işaret yardımıyla verilmelidir. Ayrıca komutlar kısa, kesin ve net olmalıdır. Köpeğin istenilen davranışı yapması için verilecek olan komutlar tek heceli olmalıdır. Bu komutlar gerekli işaretlerle desteklenmelidir. Bunun yanında köpeğin bu komutları öğrenene bilmesi için sürekli olarak tekrar yapılmalıdır. Bazı komutlar köpek için zor olsa da sabırlı bir şekilde tekrar yaparak komut köpeğe öğretilmelidir. Eğitimden kesinlikle vazgeçmemek gerekir ve köpek yaptığı her doğru davranış sonucu ödüllendirilmelidir. Ancak bu eğitimler uzun süren bir sabır ister. Bu noktada Pendik Köpek Eğitimi Merkezi köpeklere doğru, güvenilir ve kaliteli bir eğitim sunuyor. Sahip olduğu uzman eğiticiler ve profesyonel olarak verilen eğitim metotlarıyla Pendik Köpek Eğitimi Merkezi, köpek eğitimi konusunda köpek sahiplerinin tercih etmesi gereken yerlerden biridir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir