© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. İLETİŞİM
  4. »
  5. Samandıra Köpek Eğitimi

Samandıra Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
819 0

Şamandıra Köpek Eğitimi

2008 yılına kadar Kartal ilçesine bağlı olan ve köy statüsünde değerlendirilen Şamandıra beldesi, 1992 yılında belediye vasfına kavuşan ve bu tarihten sonra hızlı bir gelişim gösteren bir ilçedir. Şuan Sancak tepe İlçesine bağlıdır. Fenerbahçe Şamandıra Tesisleri ve Şamandıra askeri havaalanının bölgede bulunması bu beldenin gelişilmene olumlu katkılar sağlamıştır.

Bölgenin hızla gelişmesin, bölgede nüfus artışına zemin hazırlamış ve evcil hayvan besleme oranında da bir artış meydana gelmiştir. Bu yüzdendir ki bölgede veterinerlik hizmetine, köpek eğitim merkezlerine ve köpek hastanelerine olan ihtiyaç da artmıştır. Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda beldede birçok veteriner kliniği, köpek eğitim merkezi kurulmuş ve hizmet vermeye devam etmektedir.

Köpek eğitiminin ne olduğundan bahsetmek gerekirse, köpek eğitimi köpeğinizin ve siz sahibinin birbiriyle iletişimini kuvvetlendirmek, köpeğinizi dış dünyaya kolayca adapte edebilmek ve beraberce uyum içerisinde yaşanmasını sağlamak amacıyla köpeklere verilen eğitimdir. Köpek eğitimi, bir öğretme şekli olsa da kesinlikle pozitif eğitim verilmeli ve eğitim sırasında cezalandırmalardan ve şiddetten kaçınılmalıdır. Aksi takdirde köpeğinizle aranızdaki ilişkilerin zedelenmesine neden olan bu durum, köpeğiniz açısından olumsuz sonuçlar doğrulabilir ve davranış bozukluklarına sebep olabilir.

Şamandıra köpek eğitimi hizmeti, gelişen bir belde olan Şamandıra da veteriner hekimler, eğitim merkezleri ve eğitmenler tarafından verilen bir hizmettir. Tercihe göre, yaşam alanınızda eğitim verilebileceği gibi, eğitim merkezinde de köpeğinizin eğitim alması sağlanabilmektedir. Şamandıra köpek eğitim merkezinde, Birçok eğitim merkezinde olması dolayısı ile belirli sayıda veteriner hekim bulunmaktadır. Bunun sebebi acil durumlarda köpeğinize ilk müdahalenin hemen orada yapılmasını sağlamaktır. Çünkü belirli ölçülerde yapılan ilk müdahale ile köpeğinizin hayatını kurtarabilecek tek kişi veteriner hekimdir. Bu sebeptendir ki köpek eğitimi merkezlerinde herhangi bir deri kalkması düşme yaralanma gibi konularda her daim bir veteriner hekim bulunur. Veteriner hekim olmayan ve güvenmediğiniz yerlere dostunuzu emanet etmeyiniz.

Bazı köpekler doğuştan davranış bozukluğu olabilir. Sebebi ise anne ve babadan aldığı genlerden kaynaklıdır. Çünkü babası yada annesinde tanı konulmuş bir davranış bozukluğu yoksa bile köpeğe bunun genleri bulaşmış olabilir. Atalarından gelen bir bpzukluk mutlaka vardır. Davranış ve kişilik bozukluğu olan köpeklerin diğer köpeklere göre mutlaka profesyonel bir eğitim alması gerekmektedir. Köpeğinizin eğitilmesini sağlayarak davranış bozukluklarının da giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun zor ve sabır gerektiren bir süreç olması unutulmamalıdır ve tekrar etmek gerekirse, verilen eğitim pozitif olmalıdır. Aksi takdirde köpeğinizde geri dönüşümü çok zor, düzeltilmesi imkânsız davranış bozukluklarına neden olabilirsiniz.

Köpeklerin, gün içerisinde yapması gereken birçok aktivite vardır. Bunları yürüyüş, koşu, oyun gibi sıralamak mümkün. Şamandıra köpek eğitimi hizmeti veren bu merkezlerde, köpeğinizin günlük yapması gereken egzersizler ve aktiviteler de yerine getirilmektedir.

Eğitim birçok şekilde verilebilmektedir Ayrıca köpeğinizin büyüklüğüne göre ve belli aşamalarla eğitim içeriği de değişmektedir. Bunları, ‘Yavru Köpek Uyum ve Tuvalet Eğitimi’, ‘ Temel İtaat Eğitimi’, ‘İleri İtaat Eğitimi’, ‘İşaret Dili Eğitimi’, ‘Davranış Eğitimi’ olarak sıralamak mümkündür. Köpek eğitimi, hassas bir konudur. Dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır ve eğitimin amacına ulaşması için bu noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Moralinizin bozuk olduğu zaman eğitime ara vermeli ve eğitimi köpeğiniz için bir oyun haline getirmelisiniz. Bu sayede köpeğiniz eğitimi bir oyun olarak görece ve ilgi gösterecektir. Tüm bunlar dikkate alındığında, sizin ve köpeğinizin hayatını kolaylaştırmak için köpek eğitimine önem verilmeli ve eğitim konusunda yetersiz olmanız durumunda ortaya çıkacak olumsuzlukları önlemek adına uzman kişilerden yardım alınmalıdır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir