© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Sarıyer Köpek Eğitimi

Sarıyer Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
745 0

Tertemiz bir havası ve şifalı suları bulunan Sarıyer ilçesi, İstanbul, un Avrupa yakasında bulunmaktadır. İçinde Bahçeköy beldesi ve buna da bağlı olarak İstanbul üniversitesi, orman fakülte ve işletmelerini, Belgrad ormanlarını bulunduran bu güzel semt 7 adet te tarihi su bendi bulundurmaktadır. Baltalamanı, Emirgan, Büyükdere, Rumeli feneri, Rumeli kavağı, Tarabya, İstinye gibi birbirinden güzel birçok boğaz semtine sahip olan ve deniz kenarında bulunan bu görkemli ilçe anlatamayacağımız kadar güzel coğrafi bir güzelliğe sahiptir. Yukarıda Belgrad ormanlarının ve aşağısında da enfes bir boğaz güzelliğinin içinde kalan ilçe, rüya gibi güzel olan İstanbul semtlerinin arasındadır. Birbirinden güzel manzaralara sahip çay bahçeleri ve balık restoranları hep bu sahil şeridi boyunca uzanan semtlerde bulunmaktadır. Yanı sıra Telli baba (Sarı baba) adındaki ermiş kişinin de türbesi bu güzel ilçenin sırtlarında olup, her yıl binlerce kişinin ve evlenecek olan çiftlerin ziyaretine vesile olmaktadır.

 

Kurucusu olduğumuz Sarıyer köpek eğitim merkezi de bu nezih semtte bulunmaktadır. Köpek eğitimi konusu eğitim gerektiren ve önemli bir iştir. İnsanlar köpek aldıklarında kimi zaman bu sevimli varlıkların sempatikliklerinin cazibesine kapılarak ya kendilerine yarenlik ersin ya da minik yavrularına arkadaşlık etsin diye alırlar. Ama hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, minik köpeklerin adı süs köpeği –oyuncak köpek gibi nitelendirilebilse de, köpekler asla oyuncak değildir. Ve bu durumda ilerleyen günlerde bakım ve sahiplenmenin getirdiği gerçeklerle karşılaşıldığında, gün yüzüne çıkacaktır. Çünkü bir köpek edinmek ya da sahiplenmek aynı zamanda onun eğitimini üstlenmek manasına da gelmektedir. Tabii insanlara köpeklerle oynamak eğlenceli, fakat köpekleri eğitmek biraz sıkıcı gelebilmektedir. Çünkü bu küçük varlıklar ilk etapta sizin eğitiminize kolaylıkla cevap vermeyebilmektedirler. Bu nedenle bazen bazı eğitim şekillerini 10 larca bazen de 100 lerce tekrarlamak gerekebilir. Bu da oldukça fazla sabır gerektiren bir iştir.

 

Köpekler Neden Eğitilmelidir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk başlarda çok zevkli olan köpek besleme konusu, sonrasında bir kâbusa dönüşebilir. Çünkü köpekleriniz siz ne yaparsanız o yönde eğilim göstererek gelişecektir. Örneğin bir köpeği dilenci gibi kurulu bir sofranın kenarından dilenci gibi beslemeye alıştırırsanız, artık köpeğiniz kendinizi bir dilenci zannedecektir. Köpeğinizin tuvaleti ile ilgili gayri düzgün davranırsanız ve bu konunun üzerinde durmazsanız, köpeğiniz her yere tuvaletini yapabileceğini zannetmeye başlayacaktır. Köpeğinizi günün belirli saatlerinde dışarıya çıkmaya ve gezdirmeye alıştırmazsanız, oda bazı tepkimeler olarak evin farklı eşyalarını kemirmeye ve yıpratmaya başlayacaktır. Üstelikte bunu ilk başlarda oyun zannederek yapmaya başlayacak, fakat sonrasında bu türlü alışkanlıklar psikolojik bozukluklara dönüşebilecektir. Sonuçta bu gibi yanlış alışkanlıklar çığ gibi büyüyerek, günün birinde sizin için altından kalkılmaz bir şekil alabilecektir. Bu yüzden beklide daha yakın zamanda sahiplendiğiniz köpeklerinizi gerisin geriye iade etmenin ya da satmanın yollarını aramaya başlayacaksınız. Fakat köpeklere de öyle “ha” denince sahip bulunamıyor bunu da hemen belirtelim.

 

Bu ve benzeri nedenlerle köpek eğitimi konusunda eğitimli bir kadro ile kurulmuş olan Sarıyer köpek eğitimi kurumu, her yaşta ve her cinsten köpeğinizi alarak sizler için eğitmektedir. Köpeklerinizi, onları sıkmayacak fakat itaatkâr alışkanlıklar edindirecek şekilde, istediğiniz seviyelerde sevgiyle ve asla incitmeden eğitmektedir. Köpeklerin dikkatleri ilk başta oldukça kolay dağılabilmekte olsa da onları, ödüllendirme ve cezalandırma sistemiyle yanı sıra tüm gerekli eğitim cihazlarımızla ( eğitim kayışı, çok tasması, kolluklar, ağızlıklar, cue uyarıcıları vb.) özenle eğitmekteyiz. Sizlerde köpeğinizin eğitimi konusunda zorluklar yaşıyorsanız ya da av köpeği, bekçi köpeği gibi saldırgan köpekler yetiştirmek istiyorsanız bizleri arayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir