© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Şile Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Şile Köpek Eğitim Merkezi istanbul

admin admin - - 5 dk okuma süresi
464 0

Köpekler insanların en sadık dostlarıdır. Onlarla birlikte geçirilen vakit insanlar açısından en büyük kazançtır. Edinilen köpeklerin huzurunu ve bakımını en iyi şekilde sağlamakta, sahiplerinin görevidir. Köpeklerin sahiplerinden beklediği tek şey samimi, sevgi dolu bir yuva isteğidir. Ortamlarında huzurlu olmak isterler. Köpekler için önemli şeylerden biri de bakımları sırasında dengeli beslenmek ve doğru bir eğitimdir. Edinilen köpeğin cinsine yaşına ve cinsiyetine göre bir beslenme programı geliştirilip, mamaları ve ilave besinleri, bunlar göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Beslenme köpeklerde uzun yaşamanın sırrıdır. Düzensiz beslenme, özellikle ileriki yaşlarda hastalıkları da beraberinde getirebilmektedir. Sağlıklı beslenen bir hayvanın tüyleri daha parlak ve canlı olacaktır. Diğer önemli unsurda edinilen köpeğe verilecek eğitimlerdir. Hayvan sahipleri kendileri de eğitim verebilir. Fakat yeterli olmayabilir. Bunun için profesyonel yardım almak hayvan dostu bir davranış olacaktır.

Edilen hayvanın türüne cinsine, yaşına göre verilecek eğitim ve değişmektedir. Aslında en önemlisi küçük yaşlardan itibaren eğitim aldırmaktır. Hayvan bakımı başlı başına bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu yerine en iyi şekilde getirebilmek için edinilen hayvanın gerekli eğitimleri almasına olanak sağlayacak, köpek eğitim merkezlerine başvurmak yerinde olacaktır.

Köpek eğitim merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Şile Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Sahip olunan evcil hayvana en iyi şekilde davranacak merkezler seçilmelidir. Rahat edebilecekleri ortamlar tercih edilmelidir. Aldırmak istediğimiz eğitim türünü veren merkezler tercih edilmelidir. Merkezlerde eğitim veren kadronun bilgi niteliği iyi değerlendirilmelidir. Bütün bu özellikleri ve daha fazlasını bünyesinde barındıran merkezlerinden biriside Şile köpek eğitim merkezidir.

Şile köpek eğitim merkezi istanbul, amacı köpekleri onların sağlığı ve mutluluğunu gözeterek eğitmektir. Köpeklere verilen eğitim sayesinde sahipleriyle aralarındaki bağı kuvvetlendirmektedir.

Şile Köpek Eğitim Merkezi’nin nitelikleri

Etkili iletişim dersleri sayesinde dışarıya uyum maksimum seviyeye çıkarılmaktadır. Köpeklerin komutlara uyması sağlanmaktadır. Pozitif köpek eğitimi anlayışı mevcuttur. Köpekler eğitilirken cezalandırılmaz. Eğitimde ödül olarak mama ya da sevgi kullanılır. Köpeklerin ev ortamında eşyalara zarar vermesini engelleyici eğitimlerde verilmektedir. Köpek eğitimi konusunda sabırlı bir kadroya sahiptir. Köpeklere eğitim verirken sevgi ve sabırla yaklaşılır.

Ev için tuvalet alışkanlığı da verilmektedir. Merkezde öncelikli olarak köpeklere verilmek istenen eğitim, itaat eğitimidir. Köpeklere gel, git, otur, yürü gibi komutlar verilerek bunlara uyması sağlanır. Şile köpek eğitim merkezinde köpeklerin her türlü dış çevreye uyum sağlaması konusunda da eğitim verilmektedir. Köpeklerin merkezde evinde gibi hissetmesi sağlanarak, eğitimleri sağlanır. Köpeklerde diğer bir sıkıntı da eve gelen misafirlere rahat vermemesidir. Bu konularda gerekli eğitimler sağlanarak düzeltmek mümkündür. Şile köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimi yanında tuvalet eğitimi de verilmektedir. Köpeklerin sahipleri de eğitimlere katılabilir. Bunun yanında köpek sahipleri de bilinçlendirilmektedir.

Şile Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Köpeklerin alacağı eğitim sahibinin hayatını da olumlu yönde etkilemektedir. Eğitimin temel amaçlarından birisi de köpeklerin sahibini lider olarak görmesini sağlamaktır. Aile içerisindeki diğer fertlerde, köpeklere tanıtılır ve bağ kurmaları sağlanır. Çocukların ve ev ahalisinin köpek ile iletişime girmeleri sağlanır. Şile köpek eğitim merkezi, köpeklerin ırklarına göre eğitim programları hazırlamaktadır.

Cinslerine göre alacakları eğitimlerde farklılık göstermektedir. Şile, İstanbul’un ilçesidir. Ve bulunduğu yer olarak ta doğal güzelliklere sahiptir. Yeşillik ortamı, tarihi ve sahili ile dikkat çeken özelliktedir. Hayvanlarında huzurla zaman geçirecekleri bir ortamdadır. Şile köpek eğitim merkezi istanbul, hem uzman kadrosu hem de bulunduğu yer açısından köpek eğitimi için elverişlidir. Hayvan dostları için üstün nitelikte, sıcak bir ortam arayanlar için iyi bir alternatiftir. Sahiplenilen hayvanların konforlu bir hayat sürebilmesi sahiplerinin sorumluluğundadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir