© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Silivri Köpek Eğitim Merkezi

Silivri Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
560 0

Sevimli, sadık ve varlıklarıyla yalnızlıkları gideren köpekler, iyi birer dost ve arkadaştırlar. Bu şirin varlıkların eğitimleri de son derece önemlidir. Silivri, Marmara bölgesine bağlı, İstanbul’un bir ilçesidir. Buradaki Silivri Köpek Eğitim Merkezi, sıcakkanlı varlıkların yuvası, eğitimlerin sağlandığı alanlarıdır. Köpek söz mü dinlemiyor, sürekli etrafına saldırıyor, insanları rahatsız ediyor, agresif ve stresli, istenileni yapmıyor, komutlara uymuyor, yemek yeme alışkanlığı edinemiyor, tuvalet alışkanlığı yoksa güvenli, huzurlu, sıcak aile ortamına sahip, uzaman eğitmenler ile kısa zamanda kesin çözüm sağlanır. Köpeklerin sahipleriyle uyumlu yaşamasını sağlayacak eğitimler şu şekildedir:

Ev İçinde ve Dışarıda Uyum Sağlaması: Bebeklik döneminden 6.ayına kadar kurallara uyması, dışarıda nasıl davranması gerektiğini öğrenmesi, uyum içerisinde yaşamayı ve köpeğin sosyalleşmesini gerçekleştirir.

İtaat Gösterme Eğitimi: Köpeğin komutlara uyması, algısının açılması, sahibinin isteklerinin net bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Silivri Köpek Eğitim Merkezi

Tuvalet Eğitimi: Kapalı ortamda veya açık alanlarda, köpeğin tuvalet alışkanlığının oluşması gerekir. En doğru zaman aralığı 3 ay ile 6 aydır. Her köpeğin tuvalet alışkanlığı kazanması farklıdır. Yaşı, cinsiyeti, ırkı, karakteri etkileyen faktörlerdir. Bebeklik döneminde pedler takılır ve zamanla büyüdükçe, köpeğin dışarı çıkma saatlerinin belirli bir aralığa oturması gerekir.

Bodyguard Eğitimi: Köpek sahibinin kontrolü içinde saldırı ve savunma yapması için gerekli bir eğitimdir. Bu eğitimi aldığında köpek, sahibine gelebilecek tehlikeleri sezer ve savunmaya geçer. Komutlarla yine yerine geçer.

Alan Koruma Eğitimi: Çoğu köpek bekçilik özelliğine sahiptir. Bu eğitimin verilmesi için köpeğin karakter yapısının gelişmiş olması gerekir. Eğitimin 18.aydan itibaren, itaat eğitimini tam olarak aldıktan sonra verilmelidir.

Show Eğitimi: Evcil köpeğin, standart dışı komutları algılaması, izleyenlerin beğenisini toplamasını sağlayan eğitimdir. Konuş, düzgün otur, yerine git, yuvarlan, zıpla, selam ver gibi özel komutlardır.

Ayrıca yerinde, yani kendi alıştığı evinde, bahçesinde, ortamında da eğitim verilmesi daha kolaydır. Değişikliği sevmeyen, alışkanlığına bağlı köpekler için güvenli ortamda eğitim sağlanır. En önemlisi de; köpeği eğitirken sevgiyle, şefkat göstererek eğitmektir.

Davranış Bozukluğu Eğitimi: Genellikle yavru köpek sahiplerinin ihtiyaç duyduğu eğitimdir.

Silivri Köpek Eğitim Merkezi

Aileye yeni gelen, ortamı değişen yavrunun hareketleri ve tavırları değişir. Huzursuzlanır, her şeyi kemirir, ısırır, en küçük bir seste havlar, etrafına saldırır. Bu sıkıntıların çözümleri var elbet. Bunun için köpeği sosyalleştirmek, ortama uyum sağlamasını gerçekleştirmek gerekir. Bu eğitimin sahibiyle birlikte gerçekleştirilmesi gerekir.

Silivri Köpek Eğitim Merkezi, bu gibi eğitimlerde başarılı sonuçlar veren, aranılan yerlerden biridir. Aşama aşama verilen eğitimler, ihtiyaç duyulan veya sorun olan bütün engelleri kaldırıyor. Takip etme, yürüme, gel, yat, kalk, git, hayır, aferin, bekle gibi komutlara uyması beklenir. Evde yalnız kalma korkusu veya agresiflik gibi psikolojik sorunları varsa davranış terapisi ile bu sorun %100 ortadan kaldırılabiliyor.

Eğitimler ömür boyu garantilidir. Köpek sahipleri, ücretsiz eğitim seminerlerine katılabilir, sonucunda sertifika da alabilirler. Bu seminerlerde eğitim uzmanları tarafından, köpeğin sağlığı, yaşı, aşı zamanları, beslenmesi, temizliği, köpeğin cinsi, ırkı, kökeni gibi konular işlenir. Beslenme konusunda hassas olunmalı, veteriner hekim önermediği takdirde kuru mama dışında herhangi bir yiyecek yedirilmemelidir.

Her türlü ödeme kolaylığı sağlanmakla birlikte, online olarak güvenli ödeme paneli de bulunur. Köpek sahibine verilecek bir şifre ile panele ücretsiz giriş yapılır. Panelde güncel eğitim videoları izlenir, ayrıntılı raporlar incelenir. İstenirse köpeğinin resimlerine bakabilirler. İstek ve talepler de de bulunabilirler. Ödemeler ise, nakit veya kredi kartı ile taksitler halinde gerçekleştirilir. Telefon ile bağlantı kurulabilir, gerekli bilgiler edinilebilir.

Dizi, film, reklam ve katalog çekimleri için aktörlük talepler sağlandığında köpekler incelenir, uzmanlar eşliğinde gönderilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir