© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Terrier White Köpek Eğitimi Eğitmeni

Terrier White Köpek Eğitimi Eğitmeni

admin admin - - 5 dk okuma süresi
585 0

Terrier white köpek cinsleri son derecede akıllı ve zeki köpeklerdir. Eğitimleri oldukça kolaydır. Ancak genel olarak terrier ırkları havlama huyları vardır. Eğitim sırasında havlama huylarından uzak tutulmalıdır. Aksi taktirde köpek yetişkin olduğu zaman aşırı havlamasına neden olacaktır. Bu ırkların eğitimleri küçük yaşlarda başlanması daha doğrudur. Köpek eğitim deneyimi yok ise, terrier white köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitimlerinin verilmesi daha yararlıdır. Eğitimlerine her köpekte olduğu gibi erken başlamakta her zaman yarar vardır. Eğitimleri ev içerisinde verilecekse her gün düzenli olarak eğitim planlayıp en fazla 1 saat onlara vakit ayrılmalıdır. Oldukça zeki köpeklerdir. Eğitim sırasında ne kadar fazla tekrar edilirse, o kadar faydalı olacaktır.

Terrier White Köpek Eğitimi Eğitmeni

Terrier white köpek ırklarının kendilerini lider görmemesi gerekmektedir. Sahiplerinin daha üstün ve daha net olmalıdır. Aksi taktirde köpeğin söz dinlememesine neden olur. Bu konuya mutlaka dikkat edilmeli ve özenli davranılmalıdır. Eğitim süreçlerinde en çok zorlanılan konulardan biri tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitimleri diğer köpeklere göre daha zorlu geçmektedir. Sabırlı ve sakin olunmalıdır. Bunun yanı sıra, köpek mutlaka ödüllendirilmeli ve sevilmelidir. Terrier white köpek eğitimlerinde ilk öncelikle temel itaat kurallarından başlanması daha yararlıdır. Sahibini lider olarak görmesi, kabul etmesi ve tüm komutları algılayıp uygulayabilmeleri için bu eğitim şarttır. Temel itaat komutlarının içerisinde ‘hayır, yat, kalk, bekle’ gibi komutları içermektedir. Temel itaat eğitim süreçlerinde sadece yalnızken değil, başkalarının yanında veya dışarıdayken de eğitimleri verilmelidir. Böylelikle köpeğin daha sosyal olmasına yardımcı olunacaktır.

Terrier White Köpek Eğitimi Eğitmeni

Terrier white köpek ırklarının genel olarak eğitim süreçleri 4 ila 6 haftayı kapsamaktadır. 6-9 aylıkken eğitimleri başlanması daha etkilidir. Bunun yanı sıra, kesinlikle şiddet ya da cezalı eğitimler verilmemelidir. Aksi halde köpeğin hırçın ve huysuz olmasına neden olur. Bu ırkların tuvalet eğitimlerinde sakin ve sabırlı olunmalıdır. Her gün belirli saat belirleyerek dışarıya çıkartılmalıdır. Böylece onların tuvalet alışkanlığı kolaylıkla elde edinmiş olunacaktır. Fakat köpek eğitiminde herhangi bir deneyim yoksa, köpek eğitmenleri tarafından eğitimlerinin sürdürülmesi gerekmektedir.

Terrier White Köpek Irklarının Özellikleri

Terrier white köpek cinsleri sağlam, dayanıklı ve küçük ırklardır. Sahiplerine ve ailesine oldukça bağlıdır. Onlarla vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Bahçede bakılabilecek bir ırk değildir. Ev ortamlarına daha uygundur. Ev içerisinde onlara uygun alanlar oluşturulmalı ve orada bakılmalıdır. Yabancılarla genel olarak iyi anlaşır. Ancak sosyalleştirilmediği zaman diğer insanlarla anlaşması mümkün değildir. Kızdırılmadığı sürece çocuklarla arası iyidir. Rahatsız edildiği zaman ısırabilir ve havlamaya başlayabilirler. Bu nedenle dikkat edilmeli ve sürekli yalnız bırakılmamalıdır. Terrier white köpek cinsleri inatçı değillerdir. Tam tersi sevecen, neşeli ve canlı köpeklerdir. Genel olarak bakıldığı zaman başka köpeklerle araları iyidir. Boyutlarının küçük olmasına rağmen son derecede koruyucu köpeklerdir. Diğer terrier cinslerinde olduğu gibi bu ırklarda toprak kazmayı çok sever.

Terrier White Köpek Irklarının Bakımı

Terrier white köpeklerinin tüyleri gür, kısa ve düzdür. Böylelikle bakımları da oldukça kolaydır. Kolay kolay tüy dökmezler. Ancak sadece gerektiği zaman yıkanmalıdır. Senede yaklaşık olarak 2 kez tüyleri kesilmeli ve traş yapılmalıdır. Gün içerisinde düzenli yürüyüşler yaptırılmalıdır. Egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır. Aksi halde evi dağıtmalarına ve havlamalarına neden olacaktır. Su kapları her gün değiştirilmeli ve temizlenmelidir. Bunun yanı sıra, ev yemekleri yerine kuru mamalar verilmelidir. Ev yemekleri köpeğin ishal, kabız ve mide sorunlarını ortaya çıkartabilmektedir. Tırnakları düzenli olarak kontrol edilmeli ve uzadığı zaman kesilmelidir. Tüm aşıları yapılmalı ve veteriner tarafından kontrolleri yapılmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir