© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Şişli Köpek Eğitimi

Şişli Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1447 0

Şişli ilçesi İstanbul’un en eski bölgelerinden biridir. Oldukça geniş bir bölge olan Şişli’de, birçok hayvan sever köpek ve kedi beslemektedir. Şişli belediyesi de hayvanları koruyan ve sokak hayvanlarına sahip çıkan belediyelerden biridir. Birçok veteriner kliniği bulunan bu bölgede, birçok klinikte evcil hayvanların bakımı yapılmaktadır. Aynı zamanda birçok kampanya yapılarak sokak hayvanları için birçok destek sağlanan ilçelerden biridir. Şişli köpek eğitimi birçok evcil hayvan sahibinin merak ettiği bir konudur. Köpeklerin eğitimi ve birlikte yaşamaya uygun hale gelmesi için birçok kolaylık sağlayan bu eğitimler belirli bir süre yapılmaktadır.

Birçok hayvan severin güven ve huzurla yaşadığı Şişli semtimizde birçok kişi hayvanlarını eğitim için belirli bir süre eğitime göndermekte ya da tatile çıktıklarında pansiyon hizmeti almalarını sağlamak için bir çok klinik bulunmaktadır.

Şişli Köpek Eğitimi

Şişli Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi her ırk ve yaşta köpek için özel olarak hazırlanan eğitimlerdir. Köpeklerin itaati, tuvalet alışkanlığı, uyum sorunları gibi bir konuda davranışsal problemlerin çözülmesi için verilen eğitimlerdir.

Köpek eğitimi profesyonel köpek eğitmenleri tarafından yapılır. Bu yüzden özenli ve hayvan psikolojisinden anlayan uzman kişilere evcil hayvanlarınızı teslim ederek eğitim sürecini planlamamız gerekir. Bazı uzmanlar da kendi evinizde köpek eğitimi hizmeti vermektedir. Sizin de eşlik edeceğiniz bu süreçte sevimli dostunuzun gelişimini adım adım takip edebilirsiniz.

Temel itaat eğitiminde, getir, gel, yat, otur gibi temel komutlar öğretilir. Daha sonra davranış bozukluğu ya da hiperaktivite gibi sorunlar varsa bunlar için özel bir program yapılır. Her türlü davranış ve kazanımın hedeflendiği eğitimler hayvanınız ve sizin için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Profesyonel bir eğitim için Şişli köpek eğitimi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz ve kafanıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

 

Eğitim Süreci Nasıl İşler?

Köpeğinizin eğitim süreci bir kaç hafta sürebilir. Bu süre içinde sevimli dostunuz eğitim veren çiftlikte misafir edilir ve tüm ihtiyaçları karşılanır. Asla şiddete başvurmayan profesyonel eğitmenler tarafından eğitim süreci başlar ve tamamlandıktan sonra size bilgi verilerek köpeğinizi almanız istenir.

Eğitimli bir köpekle yaşamak oldukça kolaydır. Köpeğinizi eğitecek zamanınız yoksa, profesyonel bir destek alarak eğitim çiftliklerinde ya da özel eğitim veren kliniklerde davranışlarını yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

 

Irklara Göre Değişik Bir Eğitim Süreci Var Mı?

Her köpeğin kişisel özelliği farklıdır ve bir kişiliği vardır. Tıpkı insanlar için ayrı ayrı mizaca sahip olan köpeklerde cinslere göre belirli genetik eğilimler olabilir. Bu yüzden her köpek için özel bir eğitim süreci hazırlanarak buna bağlı kalınmaktadır.

 

Köpek Eğitimi Pahalı Mıdır?

Köpek eğitimi pahalı değildir. Hayvanınızın kolay bir şekilde ev hayatına uyum sağlaması ve davranışlarını kolayca ifade etmesi için alabileceği bu eğitimden kazançları çok olacaktır. Bu yüzden mutlaka eğitim alması gerekir. Hem eğitim alıp hem de keyifli zaman geçiren dostunuz neşeli bir şekilde size teslim edilir.

Birlikte yaşadığınız canlıları tıpkı çocuğunuz gibi kabullenip bakmanız gerekir. Onların da özel bir bakımları, yemek düzenleri ve ihtiyaçları vardır. Bunların farkında olarak sahiplendiğiniz dostunuzla uzun yıllar geçireceksiniz ve bunu en etkili şekilde gerçekleştirmek için eğitim sürecinin hızlıca adapte olması önemlidir. Sosyal ihtiyaçları olan evcil hayvanlarınızla ilgilenmeniz ve gezme ve oyun gibi ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılamanız gerekir. Size her zaman sadık olacak olan ve sevginizle mutlu olacak olan bu canların da kaliteli yaşamaya ihtiyacı vardır ve bunun için sizin desteğiniz önemlidir. Sağlıklı ve uzun yıllar geçirmek için, evcil hayvanlarınıza gereken özeni ve bakımı sağlamanız gerekir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir