© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Dövüşü
  4. »
  5. Şişhane Köpek Eğitimi

Şişhane Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1699 0

Şişhane Beyoğlu ilçesi bünyesinde yer alan bir semttir. İstanbul’da bulunan bu semt, İstanbul’un meşhur İstiklal Caddesi istikâmetinde bulunmaktadır. Işıltılı camekânlarıyla pek çok avizeci dükkanlarının yer almasıyla da turistler tarafından sıkça ziyaret edilen bir bölge olmuştur. Şişhane; Kasımpaşa, Karaköy, İstiklal Caddesi ve Tepebaşı bölgeleriyle çevrelenmiş bir konumdadır.

 

Bu bölge merkezi bir yerde olduğu için her yerden ulaşımı oldukça kolaydır. Bölge 2009 yılında İstanbul Metrosu’na eklenmiştir. Metro halen de ‘Şişhane’ durağı adıyla hizmet vermektedir. Eskiden mezarlık olarak kullanılmış olan bu bölgeden Beyoğlu’na yürüyüş mesafesiyle de ulaşabilirsiniz. Pek çok kültürden insanı barındıran bu ilçe’ de, İKSV’NİN kültür-sanat etkinliklerini gerçekleştirdiği bir binası da bulunmaktadır. Ayrıca Beyoğlu’nun ‘Tünel’ bölgesine de oldukça yakın bir konumdadır. Caddeden ara sokaklara bağlanarak bu yerlere yürüyerek ulaşabilirsiniz.

 

Bölgede kültür-sanat etkinliklerinin yanı sıra başka bir çok etkinlik ve eğitim de yer almaktadır. Bunlardan en önemlisi de köpek eğitimidir. Pozitif köpek eğitimi olarak ta adlandırılan evde eğitim; köpeğe verilen eğitimin eğlenceli bir hale getirilmesini içermektedir. Bu eğitim öncelikle ‘gel, bekle, otur, yat’ temel komutlarını öğretmeyi hedeflemektedir. Eğitim yerli ve yabancı eğitmenler tarafından verilmekte olup, oldukça profesyonel bir kadroyla hizmet etmektedir. Şişhane Köpek Eğitimi için başvuruda bulunduğunuz takdirde firmalarla örtüşmeye alınırsınız ve görevlendirilen bir eğitmenle belirlediğiniz günlerde, köpeğinize kaliteli ve güvenilir bir eğitim sağlamış olursunuz. Ayrıca bu eğitim size de, köpek bakımı açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Köpekler çocuksu ruhlarıyla sahiplerine oldukça bağlı ve duyarlı canlılardır. Evde köpek beslemeye karar vermişseniz, köpek eğitimi bu kararınız için önemli bir destekleyici unsur olacaktır. Ayrıca Şişhane Köpek Eğitimi, köpeğinizle yaşadığınız tüm sorunlarınızda size kişisel analizler rapor ederek, profesyonel eğitmenleriyle en doğru çözümleri sunabilmektedir. Buradaki en temel amaç köpeğinizle aranızdaki iletişimi en üst düzeye çıkarmaktır. Bu sebeple de sizinle sürekli olarak bir diyalog halinde bulunulmaktadır.

 

Diğer bir köpek eğitimi unsurları da ‘dog whispering’, ‘chicker’, ‘ödüllendirme’ dir. Hangi eğitimi tercih edecek olursanız olun muhakkak unutmamanız gereken en önemli unsur köpeğinizle aranızda yakın ve sağlıklı bir bağ kurmanızdır. Ancak bunun yanı sıra da bazı sınırlar belirlemeniz önerilir. Köpek eğitiminizin doğru bir şekilde ilerlemesi sürecinde kendinize bir danışman belirlemeniz daha doğru olacaktır.

 

Son yıllarda gereksinim duyulmasından ötürü ilgi çekici olan danışmanlık kurumları kendi alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. Bu sebeple muhakkak köpek eğitiminizi bir danışman önderliğinde sürdürmeniz önerilmektedir. Köpeklerin, sosyal hayata uyumlu olabilmeleri için de bu tarz danışmanlıklara ihtiyaçları vardır. Pozitif köpek eğitimi, hem size hem de köpeğinize çevreyle oldukça uyumlu bir yaşam sunacaktır. Eğitim köpeğinizin güvende olması için de oldukça önemli bir konudur. Kendisine zarar verebilecek bir harekette bulunduğu zaman sizin komutunuzla o hareketi yapmayacaktır. Ayrıca köpeğinizle aranızda oluşacak olan güven ve mutluluk bağı, hem sizi mutlu edecektir hem de köpeğiniz için güzel bir yaşam oluşturacaktır.

Köpeğinize ‘pozitif eğitim danışmanlığı’ aldığınız takdirde bilgilendirileceğiniz ilk aşama ‘Temel İtaat Eğitimi’ olacaktır. Köpeğiniz, ilgi ve doğru eğitimle bu aşamayı başarıyla geçtiği zaman ise ‘İleri İtaat Eğitimi’ almaya hazır olacaktır. İlk eğitim temel komutlardan oluşmakta, ikinci eğitim ise tasma kullanmaksızın yapılmaktadır. İkinci eğitimin sonunda köpeğiniz öğretilen tüm komutları başarıyla uygulayabilir hale gelecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir