© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Dövüşü
  4. »
  5. Zekeriyaköy Köpek Eğitimi

Zekeriyaköy Köpek Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1592 0

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Zekeriyaköy,  ve Türkiye’nin en yüksek nüfusuna sahip köyüdür. Son zamanlarda çokça göç alan bölge her geçen gün gelişmekte ve doğayla iç içe oluşu birçok insan için tercih sebebi olmaktadır. Ev konseptleri genelde bahçeli ve villa şeklinde olan bölgede çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve bu durum bölgenin, turistlerin ilgi odağı olmasını sağlamaktadır.

Bölgede birçok evcil hayvan sahibi vardır ve sözü geçen evcil hayvanların bakımı için birçok veteriner kliniği bulunmaktadır. Ayrıca bölgede eğitim hizmetlerini karşılamak amacıyla köpek eğitim merkezleri de kurulmuştur.

Köpek eğitiminin gerekliliği tartışılmaz bir konu olmakla birlikte köpeğiniz için önem arz etmektedir. Köpek eğitimin sizinle köpeğiniz arasındaki iletişimi güçlendirmektedir. Bunun yanı sıra köpeğinizin dış dünyaya olan uyumunu kolaylaştırmakta ve davranışlarını geliştirmektedir. Ancak eğitimin birçok yöntemi vardır Dikkat edilmesi gereken nokta ise bu eğitimlerin pozitif olmasıdır. Aksi takdirde şiddet içeren ve ağır cezalandırma ile gerçekleştirilen bir eğitim sağlıklı olmamakta ve iyi sonuçlar vermemektedir. Bu tarzda bir eğitim köpeğinizin davranışlarını iyileştirmek yerine kalıcı davranış bozuklukları oluşmasına da neden olabilmektedir. Bu tarz bir eğitim yerine pozitif yöntemler kullanılıp ödüllendirme ile eğitim sağlanabilmektedir. Günümüzde birçok eğitim merkezinin kullandığı yöntem olan pozitif eğitim yöntemi, verdiği sonuçlar açısından da çok başarılı bir yöntem olmuştur.

Zekeriyaköy Köpek Eğitimi

Zekeriyaköy köpek eğitimi hizmeti, ihtiyaçtan doğan bir hizmet olmakta ve bölgede birçok merkez tarafından karşılanmaktadır. Başarılı eğitim merkezlerine sahip ilçede köpek eğitimine talep her geçen gün artmaktadır. Bu merkezlerde davranış problemlerini çözmeye yönelik çalışmalar yapılmakta, köpeğinizle uyumunuz sağlanmakta ve köpeğinizin dış dünyaya olan adaptasyonu arttırılmaktadır. Birçok komut da öğretilen merkezlerde köpeğinizin iyi bir eğitim alması sağlanmaktadır. Ayrıca köpeklerin gün içerisinde yapması gereken egzersiz ve aktivitelerin de bu eğitim merkezlerinde yaptırılıyor olması sağlıklı bir gelişim sağlanması açısından önem arz etmektedir.

Zekeriyaköy Köpek Eğitimi

Köpeğinizin güvenli bir şekilde eğitilmesini istiyorsanız eğer eğitim için zekeriya köy köpek eğitim merkezine bütün güveninizle gözünüz arkada kalmadan bırakabilirsiniz. Zekeriyaköy köpek eğitimi hizmeti çok kapsamlı ve her geçen gün gelişen bir eğitimdir. Birçok şekli ve farklı kategorileri vardır. Örneğin, yavru köpek eğitimi, tuvalet eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimi bunlardan bazılarıdır. Ancak eğitim konusunda dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Moraliniz bozukken eğitime ara vermek bunlardan biriniz. Eğer kötü bir psikolojiyle köpeğinizin eğitimini sürdürürseniz olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Köpeğiniz için eğlence haline getirilen ve oyun hissi uyandıran bir eğitimden alacağınız başarı maksimum düzeyde olacaktır. Köpeğinizin burada ki eğitimi bittiği zaman öncelikli ve sizin en rahat edeceğiniz konu temel itaat terimlerini öğrenmesidir.

Örneğin siz gel-git-otur-bekle-kalk gibi terimleri 6 7 ayda zor öğretirken Zekeriya köy köpek eğitimi merkezinde bu süreci en aza indirip yaklaşık olarak 1-2 ay içerisinde temel itaat terimlerini öğrenmesi sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Sizin 6-7 ayda yapamadığınız temel eğitimi bile on şar bu işte uzman kadrosuyla birlikte çok kısa zamanda tamamlayabilmektedir. Bireysel olarak bazı kişiler bay bayanlar evinde bahçesinde bu tarz eğitimleri yapabileceği yerler de köpek eğitimi vermektedir. Siz bu işi bireysel olarak yapan kişiler yerine bu işin eğitimini almış kişilerden yardım almanız daha mantıklı olacaktır. Genellemeye bakıldığı zaman bireysel yapan kişiler ile Zekeriya köy köpek eğitimi merkezleri hemen hemen aynı ücreti almaktadırlar. Bu ücretler 1.000 tl ve 3.000 tl arasında değişmektedir. Köpeğinizin sadece bir kaç tane kelime yapabilmesi size yeterli geliyorsa temel itaat terimleri sizin için yeterli olacaktır. Çünkü ikinci kademe eğitimlerde tasmasız olarak devam ettirilmelidir. Bu eğitim sizin sadece dostunuz olarak kalacak bir köpek için fazla gelebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir