© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Zeytinburnu Köpek Eğitimi

Zeytinburnu Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1377 0

Zeytinburnu İstanbul’un köklü ilçelerinden birisidir. E 5 kara yoluna ve hava alanına çok yakın bir mesafededir. Bu nedenle İstanbul’un önde gelen ilçeleri arasındadır. Sanayileşme ve göç nedeniyle oldukça hızlı bir şekilde gelişmiş bir İstanbul ilçesidir. İlçe ulaşım açısından da oldukça gelişmiştir. İlçe de oldukça fazla hayvan sever bulunmaktadır. Özellikle Zeytinburnu’nda hayvan severlerin en çok beslediği hayvan köpektir.

Zeytinburnu’nda köpek yetiştiren hayvan severler, köpek eğitimi konusunda oldukça şanslıdırlar. Çünkü Zeytinburnu’nda köpek eğitimi veren oldukça başarılı ve kaliteli köpek eğitimi merkezleri vardır. Zeytinburnu Köpek Eğitimi konusunda bu yüzden çok şanslıdır. Köpek eğitimi aslında köpeğinizle anlaşmanın yollarından birisidir.

Zeytinburnu Köpek Eğitimi

Eğitim sırasında köpeğe öğretilen ilk komutlar köpekle kurulan iletişimin ilk adımlarıdır. Köpek eğitimi sırasında asıl hedeflenen şey köpeğinizin her hangi bir insan ve ya hayvan topluluğunun içerisine girdiğinde ve ya beraber vakit geçirdiğiniz süreç içerisinde kimseyi rahatsız etmemesini öğretmektir. Köpek eğitimlerin de amaçlanan bir diğer unsur köpeklerin sosyalleşmesini sağlayabilmektedir. Sosyal hayata ayak uyduran köpekler kendilerine ve çevrelerine karşı daha başarılı ve faydalı olurlar.

 

Eğitim başarıya ulaşmaya başladığı süreç içerisinde köpekler komutlara ihtiyaç duymamaya başlar. Bu da eğitimin başarılı bir şekilde ilerlediğini, sonuca yaklaştığını göstermektedir. Köpeklere verilen eğitim; temel eğitim ve itaat eğitimi olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Genel olarak 3 hafta içerisinde bu eğitim tamamlanabilmektedir. Çoğunlukla köpek eğitimleri özel köpek eğitim merkezlerinde verilmektedir. Ancak köpeklerin kendi yaşam ortamlarında aldıkları eğitim daha başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Çünkü köpeklerin sahiplerine bağlılıkları itaat özelliklerini arttırmaktadır.

Zeytinburnu Köpek Eğitimi Fiyatları

Aynı zaman da eğer köpek sahibinden uzakta eğitim alırsa, eğitim de öğrendiği komutları sahibiyle birlikte uygulaması oldukça zaman alacaktır. Bu yüzden köpek eğitimi bir köpek eğitim merkezinde verilecek olsa bile sahibinin genel olarak köpeğinin yanında bulunması gerekmektedir. Eğer eğitilecek köpek yavru ise o zaman eğitim süresi biraz daha uzayabilir. Yavru köpeklerin eğitimin de ilk hedeflenen şey köpeklere tuvalet alışkanlığının öğretilmesidir. Ancak köpek yavru olduğu için bu eğitim biraz zaman alacaktır. Genel olarak köpekler en geç altı yedi aylık zamanına ulaştığında tuvalet alışkanlığını kazanmış olur. Köpek eğitimi sırasında köpekler için doğru ve ya yanlış diye bir şey yoktur. Tehlikeli ve ya tehlikeli olmayan durumlar vardır. Köpekler de bu bilgiler çevresinde eğitilir.

Köpekler bir davranışı doğru ve ya yanlış bulduğu için yapmazlar. Köpekler davranışları tehlikeli bulup bulmamalarına göre yaparlar ve ya yapmazlar. Köpeklere tuvalet eğitiminin yanı sıra sahibine ve sahibinin verdiği komutlara itaat eğitimi de verilir. Aynı zaman da özel işlerde ve faaliyetlerde kullanılacak köpekler için de daha farklı eğitimler verilmektedir. Örneğin uyuşturucu bulmak için polislerin kullandığı köpekler oldukça özel ve zorlu eğitimlerden geçmektedirler. Bunun yanında eski dönemlerde savaşlara katılmak için eğitilen köpekler vardır. Günümüzde de askeri alanda eğitilen köpeklere dünyanın birçok yerinde rastlamaktayız. İtfaiyeci olarak eğitilen ve refakatçi olarak da eğitilen köpekler oldukça farklı eğitimlerden geçmektedirler.

Zeytinburnu Köpek Eğitimi

Köpeklerin eğitile bilirlik durumları cinsten cinse değişiklik göstermektedir Bazı köpekler oldukça itaatkâr köpeklerdir. Eğitilmek için bire birdirler. Bu köpeklerin eğitimi oldukça kolay ve kısa süre de gerçekleştirebil inmektedir. Bazı köpekler ise oldukça inatçıdırlar. Kolay kolay itaat etmezler. Bu köpeklerin eğitimleri oldukça zorlu ve uzun süreli olabilmektedir. Ancak gerekli sabır ve özveri verildiğinde bu köpekler de oldukça iyi bir şekil de eğitilebilmektedirler. Eğer bu köpekler eğitilmezlerse insanlara ve hayvanlara karşı saldırgan tavırlar sergileyebilirler. Zeytinburnu Köpek Eğitimi her cinsten olan köpekler için oldukça başarılı köpek eğitim programları gerçekleştirmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir