© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi

Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
2698 0

Wolf Dog Hybrid, kurt ile köpeğin çiftleşmesinden doğan bir türdür. Yetiştirildiğinde insanlarla anlaşabilen bevcil bir tür olabilen köpek ırkı olsa da eğitilmediği takdirde vahşi hayvanlar kategorisinde de incelenebilmektedir. Koruma köpeği olarak da tercih edilebilmektedir. Görünüş olarak kurt a çok benzemektedir. Özellikle ABD’ de yarım milyona yakın bulunduğu tahmin edilmektedir. Kırma olması tabiki köpeğin değersizleştirilmesi anlamına gelmemektedi. Ayrıca, birçok cins olarak nitelendirilen köpekler geçmiş dönemlerde farklı iki cins köpeğin çiftleşmesiyle oluşturulmuştur ve o zaman ki şartlarda irdelendiğinde kırma köpek kategorisine alınabilmektedir.

Köpek eğitimi, kişi ile köpek arasındaki bağları kuvvetlendirmek, büyük ölçüde hayatlarını kolaylaştırmak ve uyumu sağlamak esas amaçtır. Köpeklerin zeki olması da buna etken olsa da eğitimci başarısı da yaşanamaz derecede önemlidir. Kurt ile köpek kırması olan bu cins de tabi ki eğitilebilir fakat üzerinde hassas bir çalışma ile eğitim sağlanmalıdır. Farklı amaçlar için eğitmek mümkündür. Bunlar koruma köpeği yada bekçi köpeği şeklinde olabilmektedir.

Köpek eğitimi, besleyen kişi ile köpeğin yaşamını büyük ölçüde basitleştirmek için uygulanan eğitimdir. Kolay öğrenme, öğrendiğini uygulama ve itaat etmeye olan yatkınlığı köpek eğitimi esnasında başarılı sonuçlar alınacağını nitelemektedir. Eğitim konusu kapsamlı bir konu olmakla birlikte birçok başlığa ayırmak olasıdır. Bunlar basitçe olarak, ‘Yavru Köpek Uyum ve Tuvalet Eğitimi’, ‘ Temel İtaat Eğitimi’, ‘İleri İtaat Eğitimi’, ‘İşaret Dili Eğitimi’, ‘Davranış Eğitimi’ olarak sıralanmaktadır. Eğitirken ve sonrasında dikkat edilmesi gereken çok sayıda önemli ve hassas nokta bulunmaktadır. Bu noktalar köpeğinizin yanlış eğitilmesine de neden olabilmektedir ve çok önemlidir. Örneğin, kötü bir zamanda köpeğinizi eğitmemeniz sizin için faydalı olacaktır. Zira köpeğiniz bu durumdan etkilenebilir ve davranış bozukluklarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Çünkü eğitim , köpeğiniz için bir oyun şeklinde olmalıdır.

Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi yavru iken başlandığında daha başarılı olunabilecek bir eğitim şeklinde verilmelidir. Yavruları gerçek doğasına ulaştırabilmek için temel itaat eğitimlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca köpeklerin algılarının açık olması da bu eğitimde başarılı olmanın kapılarını açmaktadır bizlere.

Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi doğduğu andan başlaması gereken bir eğitimdir. Yavruyken öğrenmeye başlayan bu cins yavruyken daha kolay eğitilebilmekte ve bu sayede eğitimden daha başarılı bir verim alınabilmektedir. Eğitimler ilerledikçe sahibiyle köpek arasındaki bağ kuvvetlenmektedir ve bu kuvvetlenme iki taraf için de huzur verici olmaktadır. Ancak eğitimin yetkinliği olmayan, amatör kişiler tarafından verilmesi başarısız sonuçlar doğuracağı gibi, köpeğinizde olumsuz davranışlar oluşmasına neden olabilir. Bu gibi durumların geri dönüşü her zaman çok kolay olmamaktadır. Bu yüzden bu eğitimi işin uzmanları tarafından profesyonel statüde verilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca eğitimin pozitif anlamda bir eğitim olması gerekmektedir. Eğitim esnasında kesinlikle şiddetten kaçınılmalı ve ağır cezalandırmalar uygulanmamalıdır. Aksi halde köpeğinizin eğitiminden elde edilecek başarı aynı oranda düşebilir ve köpeğinizin eğitilememesi durumu ortaya çıkabilir ve bu aşamadan sonra işiniz daha da zorlaşabilir. Bu yüzden eğitim bir takım ödüllendirmelerle gerçekleştirilmelidir. Köpeğini için tam olarak bir oyun havasında gerçekleşmesi gereken eğitim, köpeğinizin ilgisini çekecek ve onun eğitimden eğlenmesini sağlayacaktır. Bu sayede eğitimdn alınan verim çok daha fazla olacak ve kolayca eğitilebilen bir köpek haline dönüşecektir.

Sonuç olarak, Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi sabır ve dikkat gerektiren bir eğitimdir. Kurt kırması oluşu diğer köpeklere göre daha yabani olmasını doğursa da eğitile bilirliğinden hiç birşey kaybetmezler. Ancak eğitimin pozitif olması önerilir ve davranış bozuklukları bu sayede önlenmiş olmaktadır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir