© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Çatalca Köpek Eğitim Merkezi

Çatalca Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1006 0

Köpek eğitim merkezleri köpekleriniz hakkında en doğru bilgiye sahip olabilmenize imkan veren bir hizmettir. Çoğu insan köpek sahibi olmasına karşın köpeklerini nasıl eğiteceğini bilmez, onlara doğru eğitimi veremez. Köpek eğitimi aynı zamanda köpek sevgisini de içinde barındırdığından köpeğini seven bir kişinin köpeğine en doğru eğitmi vermesi gerekmektedir. Çoğu kişi doğru sandığı eğitimi köpeklerine uygulayarak ne yazık ki onları büyük sorunlarla karşı karşıya bırakabilmektedir. Köpeğiniz aniden durgunlaştığında ya da size tepkileri değişip daha saldırgan bir hal aldığında bundan köpeğinizi sorumlu tutmamalısınız. Bu davranış pek çok kişinin yanılgıya düştüğü bir davranıştır. Köpeğiniz daha önce alışık olmadığınız tepkiler vermeye başlamışsa eğer yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Belki de bu yolunda gitmeyen şeylerden biri yanlış eğitimdir.

Köpek sahipleri köpeklerine genellikle bir takım komutları vermekten ve köpeklerinin buna uymasından hoşnut olurlar. Fakat belki de köpeklerine istemedikleri bir şeyi yaptırıyorlardır ve bundan henüz haberdar değillerdir.

Köpeklerinize doğru komutlar vermenin en doğru yolu bu işi uzmanlarıyla birlikte öğrenmenizdir. Bu işi uzmanlarından köpek eğitim merkezlerinde öğrenebilirsiniz. Köpek eğitim merkezleri köpeğinize bir takım eğitimler vererek onların çevrelerine daha duyarlı olmalarını hedef edinmiş kuruluşlardır. Eğer sizler de köpeklerinizi bir eğitim merkezine yollamayı düşünüyorsanız bulunduğunuz semtteki en güvenilir merkeze başvurmalısınız.

Köpek eğitim merkezleri artık pek çok şehirde bulunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde artık neredeyse her semtte köpeğinizi eğitebilecek kişilere ve bu hizmeti veren merkezlere ulaşmanız mümkün hale gelmiştir. Yapmanız gereken ise bu eğitim merkezleri arasından en güvenilirlerini seçmektir.

Çatalca Köpek Eğitim Merkezi

İnternet kullanımının yaygınlaşması köpek eğitim merkezlerine ulaşma imkanını da artırmaktadır. Eğer sizde İstanbul’un Çatalca semtinde iseniz ve semtinize en yakın köpek eğitim merkezlerini arıyorsanız internet üzerinden arama motorunu kullanarak bulabilme imkanına sahipsiniz. Çatalca Köpek Eğitim Merkezi olarak aratacağınız bu kısa işlemden sonra karşınıza size en uygun bilgiler çıkacaktır.

Sizin ve köpeğiniz için en uygun eğitim merkezini bulduktan sonra randevu alarak buradaki işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Köpeğinizin alacağı eğitim bu işin uzmanları tarafından verilmelidir. Köpeğinizin daha kolay uyum sağlayabilmesi için bu eğitim merkezlerinde çeşitli yöntemler sunulacaktır. Köpek eğitiminde en önemli yöntem ise pozitif, ödül yöntemidir. Bu yöntemle köpeğiniz verilen komutları doğru yaptığında onun hoşuna gidecek ödüller verilecektir. Bu hoşuna giden ödüller köpeğinizin daha kolay adapte olmasını ve verilen komutlara sorunsuz uymasını sağlayacaktır.Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise verilen bu ödüllerin zamanlamasıdır. Köpeklerinize çok sık ödül vermeniz onların bu işin sorumluluğunu almamaya yöneltebilir.

Çatalca Köpek Eğitim Merkezi

Köpeğinizin komutlarınıza hemen uymasını beklememelisiniz. Bu işlem biraz azman alabilir. Önemli olan sizin sabırlı bir şekilde beklemenizdir. Köpeğiniz komutlara uymadığında ona ceza vermemelisiniz. Ceza yalnızca yapılmasını istemediğiniz bir davranışı yaptığında verilebilir. Ceza anlayışınız asla şiddeti içermemelidir. Bu yöntem asla bir ceza değildir, aksine işkencedir. Köpeklerinizi eğiterek sevginizi gösterirsiniz, fakat şiddete başvurarak verilen bir eğitim köpeğinizin dostluğunu kazandırmaz. Aksine bu gibi durumlarda köpeğiniz sizden uzaklaşma eğilimi gösterebilmektedir.

Köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitimler temel itaat eğitimleridir. Bu temel komutlar gel, git,otur, bırak gibi kavramları içermektedir. Bu temel itaat terimleri köpek sahipleri ve köpek arasında güçlü bir ilişkinin de başlangıcıdır aynı zamanda. Bu komutlarla birlikte köpek sahipleri ve köpekleri arasında kendilerine ait özel bir bağ oluşmaktadır. Bu temel itaatlerin köpeğiniz tarafından öğrenilmesi hayatınızı da kolaylaştıracaktır.Köpeğiniz komutlarınızı dinlediğinde sizde kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir