© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Fatih Köpek Eğitim Merkezi

Fatih Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
582 0

Bir köpek sahibi olan veya köpek sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle bilmesi gerekir ki, köpekler her canlı gibi doğanın bir parçasıdır. Sahip olduğu bazı içgüdüler, insani davranışlardan farklı olduğu için, bazı noktalarda insanlarla uyuşmaları zor olmaktadır. Özellikle içgüdüsel olarak grup içinde yaşamaya alışmış ve doğal ortam olarak kendisine dış dünyayı belirlemiş olan köpeklerin ev ortamında bakılmaları zorlaşmaktadır. Bu durumu aşmak için köpeklere öncelikle belirli bir eğitimin verilmesi gerekmektedir. Köpeklere hiçbir şekilde zarar vermeden, içgüdülerini insan yaşamına uyarlamak adına bu eğitimlerin verilmesi çok önemlidir. Aksi takdirde köpeklerin ev ortamlarına uyum sağlamaları çok zor olacaktır. Her köpek ırkının kendinden farklı olarak birçok özelliği vardır. Bu bakımdan her ırka farklı şekillerde bir eğitim vererek, içgüdülerini biraz daha uyumlu hale getirmek gerekmektedir.

Köpek eğitimi, bir köpeğin evcilleştirilmesinin ilk aşamasını oluşturmaktadır. Eğitimleri verilmeyen hiçbir köpek ev ortamına uyum sağlayamaz ve sahibi ile iyi geçinemez. Bu bakımdan köpek eğitimi işi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Ciddi bir bilgi ve eğitim düzeyi gerektiren köpek eğitimi işini, uzman kişilerin vermesi uygundur. Köpeğinize kendiniz bir eğitim vermeye çalıştığınız zaman, bu durum genellikle ters etki yaratacaktır. Çünkü köpeğin dilinden anlamak ve onunla doğru bir iletişim kurabilmek, gerçek bir uzmanlık gerektirmektedir. Bu açıdan günümüzdeki en büyük hizmeti, köpek eğitim merkezleri vermektedir. Bu merkezlerin kurulması, özellikle köpeklere doğru bir eğitim verilmesi açısından çok önemlidir.

Fatih Köpek Eğitim Merkezi

Çünkü bir köpeğin eğitiminin olmaması demek, başka sahibini olmak üzere, oturduğu çevredeki tüm insanları etkilemektedir. Eğitimi verilmeyen bir köpek bulunduğu ev ortamında havladığı zaman öncelikle sahibini ve apartmandaki komşularını rahatsız edebilir, ya da dışarıya gezmeye çıkarıldığı zaman gereksiz saldırganlık reaksiyonları göstererek, çevresindeki insanları korkutabilir. Bu açıdan köpek eğitimi işinin önemi çok fazla olmaktadır. Bu köpek eğitim merkezleri günümüzde birçok ilde açılmaktadır. Şuan için yoğunlukla İstanbul bölgesinde olan eğitim merkezleri, diğer şehirlerde de yayılmaktadır. İstanbul’un hemen her ilçesinde köpek eğitim merkezlerini bulabilmek mümkündür. Bu ilçelerden birisi de Fatih’tir. Fatih Köpek Eğitim Merkezi sayıları, tüm insanlara hizmet vermeye yetecek kadar fazlalaşmış bulunmaktadır.

Fatih Köpek Eğitim Merkezi

Bu köpek eğitim merkezlerinde köpeğinize temel eğitimlerle birlikte, çeşitli itaat eğitimleri, koruma ve tuvalet eğitimleri verilmektedir. Özellikle temel itaat eğitimleri köpeklerin ev ortamında uyumlu yaşayabilmesi için çok önemlidir. Bu noktada aynı şekilde tuvalet eğitiminin önemi de çok önemlidir. Tuvaleti gelen köpeğin, sahibine buna sezdirmesi gerekir. Tuvalet eğitimi verilmeyen hiçbir köpeğin, sahibine tuvaleti için bir reaksiyon vermesi söz konusu olamaz. Her köpeğin irsi olarak farklı özellikleri olduğu için, eğitimleri de farklı olabilmektedir. Yani ev ortamında bakılacak bir köpek ile, çeşitli iş amaçlı kullanılacak köpeklere verilen eğitim aynı olmayacaktır. Ev ortamında bakılacak olan bir köpeğe ilk olarak itaat ve tuvalet eğitiminin verilmesi gerekecektir. İş amaçlı kullanılacak köpeklere ise daha çok koruma eğitimi ve itaat eğitimi verilmesi uygundur.

Köpek eğitim merkezlerinde köpeğinize eğitim verilirken, dilerseniz siz de bu esnada yanında bulunarak gerekli eğitim bilgilerini alabilirsiniz. Köpek eğitim merkezleri bu konuda da gereken anlayışı göstermektedir. Köpeği eğitirken, bir anlamda sizleri de köpek eğitimi konusunda eğitmektedirler. Böylece ilerleyen zamanlarda köpeğinizde yaşanan bir psikolojik ve diğer sorunlara kendiniz de müdahale edebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığı zaman, köpek sahibi olan her kişinin bu eğitimleri alması için köpeğini bu merkezlere getirmesi gerekmektedir. Aksi bir durumda bulunduğunuz ortamı renklendiren, sizlerin yüzlerinin gülmesine sebep olan köpekler, bu eğitimler olmadan içgüdüsel olarak sizlere bazı problemler de yaşatabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir