© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. İstanbul Caddebostan Köpek Pansiyonu

İstanbul Caddebostan Köpek Pansiyonu

admin admin - - 6 dk okuma süresi
721 0

Şehirlerin metropelleşmesi ve yapılaşmasının artmasıyla beraber insanlar kendilerine sevimli dostlar edinerek yaşadıkları alanları doğal yaşam alanına çevirmeyi amaçlar. Ancak köpek sahipleri bu isteklerini sadece bulundukları alanı doğallaştırmak için değil aynı zamanda köpek sevgisiyle de gerçekleştirirler. Ancak zaman zaman da olsa köpek sahiplerinin işlerinin olması ya da tatil amaçlı şehir dışına çıkmaları gerekebilir. Böyle durumlarda köpeklerini güvenle emanet edebilecekleri konusunda tereddüt yaşarlar ve çoğu zamanda güvenli bir yer bulma konusunda sıkıntı yaşarlar. Çünkü köpeklerin teslim edileceği kişiler, onların ihtiyaçları ile özel olarak ilgilenmeleri gerekir. Onlara sahiplerinin göstermiş olduğu ilgi ve alakanın aynısını göstermeleri gerekir. Köpekler özel duygulara sahip oldukları için alıştıkları ilgiyi göremedikleri zaman psikolojik sorunlar yaşarlar. Bunun sonucunda da davranış bozuklukları ve çeşitli rahatsızlıklar yaşamalarına neden olur. Bu durumda köpeklerin bırakabilmesi için İstanbul caddebostan köpek pansiyonu açılmıştır. Çünkü kurulan bu pansiyonlar köpeklerin ihtiyacı olan her şeyi eksiksiz olarak yerine getiriyor.

İstanbul Caddebostan Köpek Pansiyonu Nasıl Bir Yerdir?

İstanbul caddebostan köpek pansiyonunda köpeklerin rahatça oynayabilecekleri ve keyifli dakikalar geçirebilecekleri oyun alanları ve dinlenebilecekleri yerler bulunur. Köpekler için özel olarak hazırlanmış bu alanlarda köpekler hem keyifli dakikalar geçirir hem de diğer köpeklerle sosyalleşir. Bu pansiyonda köpekle konaklayabilmeleri için iki alan oluşturulmuştur. Bu alanların ilk kısmında bakımı evde yapılan köpekler bulunur, diğer kısımda ise bakımı bahçe ve açık alanlarda yapılan av köpeği ya da diğer köpekler bulunur. Aynı zamanda bu pansiyonda köpeklerin beklenmedik herhangi bir sağlık sorununa karşılık her zaman bir veteriner bulundurulur. Bu pansiyon doğa ile iç içe bir yerdedir ve köpekler bu pansiyonda kendilerini sanki kendi evindeymiş rahat hissederler.

Özenle seçilmiş profesyonel çalışanları sayesinde köpeklere gerekli görüldüğü zaman itaat ve tuvalet eğitimleri verilir. Bunun yanında köpek tuvaleti ve oyunları ile yakından ilgilenilir. Pansiyon temizlik ve hijyenine oldukça dikkat edilir. Pansiyonda köpekler için oyun ve beslenme saatleri vardır. Köpekler bu beslenme saatlerinde kendilerine en uygun mamalarla beslenir ve gerekli görülürse sahibinin isteği doğrultusunda mamasında değişiklik yapılabilir. Ancak köpeğinizin beslenme ya da sağlık sorunu ile ilgili bilinen herhangi bir sorun olması durumunda köpeğin kayıt işlemleri yaptırılırken bu sorunların pansiyona mutlaka bildirilmesi gerekir. Köpekte sonradan beslenme ya da sağlık sorunun çıkması durumunda ise kilo ölçümünün ve sağlık kontrolleri pansiyonda bulunan veteriner hekim tarafından yapılır.

İstanbul Caddebostan Köpek Pansiyonu

Bu pansiyonun fiyatı çoğunlukla yoğunluk dönemine göre değişir. Çoğu zaman yoğun olunan dönemlerde pansiyonda yer bulmak da ciddi sorunlar yaratır. Bu tür sorunlar yaşamak adına önceden rezervasyon yapılması gerekir. Bu pansiyona yaş ve cins ayrımı yapılmadan tüm köpekler kabul ediliyor. Ancak kayıt esnasında köpeklerin aşılarının tam olup olmadığına bakılıyor. Bu aşılar kuduz ve karma aşılardır ve genellikle bir yaşını doldurmayan köpeklere uygulanmaz. Bir de köpeklerin pansiyona teslim edilen önce vücutlarında iç ya da dış herhangi bir parazit olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu hem diğer köpeklerin hem de orada çalışan personellerin sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Köpekte herhangi bir bulaşıcı hastalık olması durumunda köpek pansiyona kabul edilmeyebilir.

İstanbul Caddebostan Köpek Pansiyonu Nasıl Eğitim Verir?

Bu pansiyonda çalışan personeller köpek tuvalet ihtiyacı ve oyun ihtiyacının karşılanması için çok emek sarf ederler. Bilhassa her köpeğin tuvalet alışkanlığının farklı olmasından dolayı köpeklerin tuvaletlerini nasıl yaptığını sahibinden öğrenirler ve bu bilgilere göre programlar hazırlar. Köpeğin daha fazla sosyalleşmesinin istenilmesi durumunda köpek hem cinsleri ile aynı ortamda tutulur. Köpekler bu pansiyonda bol bol eğlenebilir, harika zamanlar geçirir ve sahibin yanına döndüğünde davranış bozukluğu varsa bu davranış bozukluklarından kurtulmuş olarak döner.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir