© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
660 0

Evde köpek beslemenin bazı zorlukları bulunmaktadır. Her ne kadar sevimli ve duyarlı hayvanlar olsalar da onlar da ihtiyaçları doğrultusunda içgüdüsel davranışlar sergilemektedir. Yemek saati geçtiğinde ve köpek yemek arayışına geçtiğinde istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.

Bahçesi olmayan bir evde köpekle birlikte yaşanıyorsa, köpeği daha disiplinli eğitmek gerekmektedir. Köpek her ihtiyacı olduğunda tuvalet için dışarı çıkamayacaktır. Günün belirli saatlerinde bir kez ya da 2 kez çıkarılması alıştırılmalıdır. Mama kabı sürekli dolu olsa da sürekli yemesi onun için sakıncalı olmaktadır. Bu nedenle beslenme saati ve mama miktarı konusunda da belirli kurallara uyması sağlanmalıdır.

Yeni köpek sahiplerinin ilk zamanlarda köpeğin verilen komutlara tepkisiz kamasıyla ilgili sıkıntılarla karşılaşmaları doğaldır. Her hangi bir düzen içerisinde bulunmayan, başıboş köpekler itaatle ilgili eğitime ihtiyaç duyarlar. Eğer sahibi tarafından bu sağlanamıyorsa, üstesinden gelebilmek için köpek eğitim merkezlerine başvurmak faydalı olacaktır. Burada uzman eğitmen kadro ve diğer köpeklerle disipline edilebilmektedirler.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Türkiye’nin birçok ilinde köpek eğitim merkezleri yer almaktadır. İstanbul’da hemen her semtte bulunmaktadır. Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi bunlardan sadece biridir. Bazen yavru iken bazen de yetişkin köpeklerinizin eğitime ihtiyaçları olmaktadır. Yetişkin köpeklerde de psikolojik durumlarındaki değişikliğe göre davranışlarında da değişiklik görünebilmektedir. Bu nedenle bir eğitim merkezinde uzmanlardan destek almak gerekmektedir. Bazı eğitimlerde köpek sahiplerinin de olmaları gerekebilmektedir. Köpeğe kazandırılan bazı davranışlarının evde de devam edebilmesi için sahibiyle özleştirmelidir. Gerek olacak komutu sahibinin sesinden duyması sağlanmalıdır.

Kadıköy köpek eğitim merkezinde köpeklerin edinilmesi gereken alışkanlıkları üzerinde çalışılmaktadır. Yemek saati eğitimi, tuvalet alışkanlığı eğitimi, gezme sırasındaki davranışları gibi daha birçok konuda eğitim verilmektedir. Köpek eğitimi ciddi bir disiplin gerektirir. Köpeğe öğretilmek istenen davranışın kalıcı olması için sabırla sürekli tekrarlatılmalıdır.

Her köpek ırkının farklı kişilik, dolayısıyla farklı davranış özellikleri olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle eğitime başlamadan önce köpek ırkının özellikleri göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Örneğin Rottweilerlar duygusal köpeklerdir. Oldukça akıllı, sadık, sevgi dolu bir ırktır. Aynı zamanda dik başlı ve baskın davranışlar sergileyen köpeklerdir. Rottweilerlar için yaygınlaşan ortak görüş onların güçlü ve tehlikeli oldukları yönündedir.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

Ancak köpeklerin davranışlarını etkileyen faktörlerin insanlar olduğu unutulmamalıdır. Vicdan yoksulları tarafından acımasız tutum içerisinde yetiştirildiğinde sevimli köpekler şiddet eğilimli canavarlara dönüşebilmektedir. Onları sevgi ve şefkat içinde eğitmek gerekmektedir. Eğitime son derece açık olan rottweilerlar, duygusal yönleri sayesinde aile için aktiviteleri severler. Bu nedenle bu cins köpeklerde en çok karşılaşılan sorun ayrılık kaygısıdır. Bu tip köpekler dâhil olmak üzere tüm köpeklerin eğitiminde sevgi temel alınmalı ve şiddet içeren yaklaşımlardan özellikle kaçınılmalıdır.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi tüm köpekler için uygun eğitim alanına sahiptir. Diğer köpeklerle de iç içe olabilecek ortamda, oyun oynama alanlarında sosyalleşmeleri de sağlanabilmektedir. Böylece dışarıda gezdirilirken köpeklerin diğer köpeklerle karşılaşma anlarında tehlikeli sorunlarla karşılaşmaları engellenmiş olmaktadır. Köpek eğitiminde temel olan, köpeğin yaptığı davranışlarının onaylanmasıdır. Yapması istenmeyen davranışlar sergilediğinde ise küçük cezalar uygulanarak davranıştan kaçınmaları sağlanmaktadır. Ancak cezanın şiddet içermemesi gerekmektedir. Aksi durumda köpeğin psikolojisi de bu yönde değişecek, insanlardan korkan ve saldırgan bir hayvana dönüşmesine neden olacaktır.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi’nde köpeklerin davranışlarının yanı sıra psikolojik durumları da göz önüne alınarak bir eğitim programına tabi tutulmaktadırlar. Eğitime başlamadan önce sahibi tarafından köpek hakkında detaylı bilgiler uzmanlara iletilmelidir. Arzu edilen köpek davranışları bildirilmelidir. Eğitim sırasında köpek sahibinin de köpeğin yanında bulunması önemlidir. Köpek sahibinin yanında olduğunu bilmelidir. Artı olarak bu eğitim sadece köpeğe değil sahiplerinin de öğrenmesini gerektirmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir