© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitim Yerleri

Köpek Eğitim Yerleri

admin admin - - 5 dk okuma süresi
704 0

Günümüzde baktığımız zaman insanların evcil hayvan sahiplenme konusunda daha fazla istekli oldukları göze çarpmaktadır. Bunun nedenleri arasında da özellikle insanlardaki hayvan sevgisi ve hayvanlara yaklaşım konusundaki bilinç en önde gelmektedir. Bunun yanı sıra insanlar bulundukları ortamı renklendirmek ve farklılık katabilmek amacıyla da evlerinde köpek besleyebilmektedirler. İnsanları bu konuda, köpek beslemeye karar verdikleri andan itibaren bazı aşamalar beklemektedir. Zira köpek beslemek sanılandan çok daha zahmet gerektiren bir iştir. Sorumluluğu çok fazla olan bu işi yaparken, oldukça hassas davranmak gerekmektedir.

Bir köpeği ev ortamına sokmadan önce, öncelikle bazı temel eğitimler vermek gerekmektedir. Çünkü bakıldığı zaman köpekler genel olarak içgüdüleri bakımından ev ortamında yaşamaya tam olarak uyumlu değildirler. Özellikle tuvalet gibi temel ihtiyaçlar konusunda, ev ortamı köpeklere yabancı olmaktadır. Bu konuda insanların herhangi bir sorun yaşamaması için, köpekleri ev ortamına sokmadan önce bazı temel eğitimleri aldırması gerekmektedir. Aksi takdirde büyük heveslerle evinize aldığınız köpekler, size bu süreçte büyük zorluklar yaşatabilirler. Gerekli eğitimleri verilmeyen köpekler öncelikle ev ortamında tuvaletini belli edemeyeceği için, bu konuda sahibine bazı sıkıntılar yaşatır. Bunun haricinde özellikle apartman ortamında beslenen köpekler de, havlama ve saldırganlık gibi eğilimler gösterebilmektedir. Bunların hepsi bir köpek için olağan durumlardır ve gerekli eğitimler verilmediği sürece de bu durum değişmemektedir.

Köpek Eğitim Yerleri

Günümüzde bu konuda insanlara hizmet veren köpek eğitim yerleri mevcuttur. Köpek eğitimi uzmanlık gerektiren bir iş olması bakımından mutlaka uzman kişilerce yapılmalıdır. Eğer kendi başınıza köpeğinize eğitim vermeye çalışırsanız, başarılı olamayacağınız gibi bazı olumsuz durumlar da doğurabilirsiniz. Bu açıdan en uygun olanı, köpeğinizi bir eğitim merkezine emanet etmektir. Bu eğitim merkezleri köpeklerinizi sizlerden emanet alarak, gerekli tüm eğitimleri vermektedirler. Bu eğitim yerlerini günümüzde hemen hemen her ilde bulabilmek mümkün hale gelmiştir. Bu eğitim yerleri köpeğinize temel itaat eğitimleri, tuvalet eğitimi ve koruma eğitimi gibi çeşitli programlar uygulayarak, köpeği ev ortamına uyumlu bir hale getirecektir.

Bu noktada ev ortamında beslenecek köpeklerde özellikle itaat eğitimi çok önemlidir. Bir köpeğin sahibi ile olan iletişimini ve dış dünya ile olan iletişimi belirleyen temel eğitim itaattir. İtaat eğitiminde köpeklere ‘havlama, gel, git, otur’ gibi temel hareketler öğretilmektedir. Bunun yanı sıra elbette ev ortamında beslenecek köpekler için tuvalet eğitimi de çok önemlidir. Bu merkezlerde köpeklere gerekli olan tuvalet eğitimi de verilecek ve böylelikle tuvalet konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamış olacaktır. Bu merkezlerde bir köpeğin rahat edebilmesi için gerekli tüm ayrıntılar düşünülmüştür. Burada köpeklerin her türlü bakımlarının yapılmasının yanında, köpekler sürekli olarak gözetim altında tutulmaktadır. Böylece köpeğiniz eğitim aldığı süre boyunca hiçbir sıkıntı yaşamamaktadır. Bakıldığı zaman köpekler zaten bu merkezlere alınırken her türlü kontrolleri yapılarak alınmaktadır. Böylece bu ortamlarda köpeklerin herhangi bir salgın tehlikesi yaşamasının da önüne geçilmektedir.

Köpek Eğitim Yerleri

İnsanlar özellikle bu eğitim merkezlerinin fiyat olarak pahalı olabileceğini düşünebilirler. Bu eğitim merkezleri kaliteli ve donanımlı olmalarının yanı sıra, fiyat olarak da oldukça makul seviyelerdedir. Gayet uygun bir fiyata köpeğinize gerekli olan tüm eğitimlerini başarılı bir şekilde aldırabilirsiniz. Bulunduğunuz yere en yakın olan bir eğitim merkezi ile irtibata geçerek, gerekli olan diğer tüm detayları ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Bizzat gidip ziyaret edebileceğiniz bu merkezlerde, köpeklerinizin konaklama imkânı da bulunmaktadır. Dilerseniz aldığı eğitim süresi boyunca köpeklerinizi buraya yatılı olarak bırakabilir ve eğitim süreleri sonunda alabilirsiniz. Ayrıca bu merkezler istemeniz durumunda köpeğinizi gelip kapınızdan servis aracılığıyla da alabilmektedirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir