© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Esenler Adresi

Köpek Eğitimi Esenler Adresi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
579 0

Hobi ya da bir canlıyla sevgisini paylaşmak için yalnızca bir hayvansever olarak evcil hayvan beslemek, birçok insanın tercih ettiği bir durumdur. Farklı alanlarda fayda sağladığı için de bu tercih genellikle köpeklerden yana olur. Köpekler yapıları gereği evcilleşebilmiş, her dönem insan hayatına adapte olan ya da eğitilerek bu uyumu yakalayabilen oldukça akıllı ve zeki hayvanlardır.

Gerek eski dönemlerde gerek modern yaşamda, yani her koşulda faydası olması nedeniyle evcil hayvan edinmede öncelikli tercihlerdir; ancak ne var ki bir köpek edinmek, ona uygun bir yaşam alanı hazırlamak, beslenme, uyku, egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması ya da sevilmek ve ilgi gibi duygusal ihtiyaçlarını karşılamak şeklinde birtakım sorumlulukları da beraberinde getirecektir. Bu ihtiyaçlarının karşılanabileceğinden emin olunduktan sonra sahiplenmek, duygulara sahip bir canlı olan köpekler için yapılacak en doğru davranış olacaktır.

Köpek Eğitimi Esenler Adresi

Sahiplenme Sürecinde Köpek Eğitiminin Yeri

Köpeklerin yapısal özellikleri bakımından insan hayatını kolaylaştırıcı özellikleri vardır. Birçok ırkı ve cinsi olan köpeklere bu yapısal özelliklerine göre farklı uzmanlık alanları için; koruma köpeği, bekçi köpeği, bomba köpeği gibi görevler verilmiştir. Bu özellikleri dışında salt bir evcil hayvan olarak tercih de ediliyor olsa, değişmeyen bir gerçek var ki o da köpekler hangi alanda sahipleniliyor olurlarsa olsunlar eğitilmeleri mutlak gereklidir; çünkü şehir ve ev hayatına uyum sağlayabilmeli, daima beraber vakit geçireceği sahibinin komutlarını anlayabilmeli ve sahibiyle aralarında doğru bir iletişim kurulabilmelidir.

Köpek Eğitiminde Uzman Eğitmen Faktörü

Köpek eğitimleri genel olarak uzmanlık gerektirir. Tuvalet eğitimi, otur, kalk, bekle, kal, aferin, hayır gibi temel komutları ve sahibinin yanında aynı hizada yürüyüş gibi alışkanlıkları tasmalıyken kazandıran temel itaat eğitimleri; sahibi tarafından verilebilirken, temel itaat eğitimlerinin tasmasız verilmesi olan ileri itaat eğitimleri uzmanlar tarafından verilmelidir. Bir köpek sahibi olarak temel itaat eğitimlerini verebilmek için de bir eğitmen tarafından eğitim alınması faydalı olacaktır. Erken yaşta eğitimin daha kolay ve kalıcı olacağını, eğitimle kazandırılan davranışların köpeğin ilerleyen yaşlarında değiştirilmesinin zor olduğunu belirten uzmanlar, bu işin ehil kişilere bırakılmasının daha doğru olduğunu vurguluyor.

Köpek Eğitimi Esenler Adresi

Dünyada ve Türkiye’nin farklı illerinde talebi artan bir sektör haline gelen köpek eğitim merkezleri; İstanbul’un köpek eğitimi Esenler adresi ve diğer ilçelerindeki adreslerde de bu talebi karşılayabilecek uzmanlıktadır. Uzman eğitmenler tarafından verilen köpek eğitimleri, köpeğin ırkına, cinsine, karakter yapısına bağlı olarak, her köpek için farklı eğitim programları hazırlanarak uygulanır. Köpeğin saldırgan davranışlar sergilemesi, hırçın olması, tuvaletini tutamaması ya da korkması gibi problemler; köpek eğitimi Esenler adresi uzmanları tarafından belirtilmiş, çözüm getirilen bazı şikayetlerdir. Bunların yanında evde yavru köpek tuvalet eğitimi, bahçede tuvalet eğitimi, yavru köpek tasma eğitimi, temel itaat ve ileri itaat eğitimi; gösteri eğitimi, sosyallik eğitimi; evde, ofiste, iş yerinde, fabrikada, bahçede köpek eğitimi, evde alan koruma eğitimi ve bunun gibi birçok eğitim, eğitim merkezlerinin sunduğu hizmetler arasında yer alıyor.

İstanbul’da Köpek eğitimi Esenler adresi yerli ve yabancı uzman eğitmenler tarafından yerinde eğitim ve evde eğitim şeklinde verilmektedir. Esenler’de bulunan köpek eğitim merkezleri tarafından gönderilen uzman eğitmenler; köpeğin karakter analizini yapıp, sorunlarını öğrenerek, köpeğin ihtiyacı olan eğitim için program hazırlayıp; aynı gün eğitime başlıyor. Köpek eğitimi Esenler adresi içinde mevcut eğitim merkezleri tarafından; ömür boyu garantili şekilde verilen eğitim sonucunda eğitim sertifikası da verilmekte. Köpek eğitim merkezlerinin verdiği telefon numaralarından eğitimlerle veya köpeklerle ilgili bilgi alınabilir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir