© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Ümraniye Adresi

Köpek Eğitimi Ümraniye Adresi

admin admin - - 7 dk okuma süresi
512 0

Köpekler çoğu insan tarafından beslenen en sempatik ve cana yakın hayvanlardan birisidir. Elbette eğitim almış olan köpek ile normal köpek arasında gözle görülür farklar bulunur. Köpeği ile güzel vakit geçirmek isteyen birisi için, kendisine itaat etmesi her zaman beklenen bir durumdur. Bu manada köpek eğitimi ümraniye adresi yakınlarında profesyonel kişilerce özel eğitimler veriliyor. İstanbul’un ümraniye semti yakınlarında oturuyorsanız, sizde yerli ve yabancı köpek eğitimleri konusunda alanında uzman eğitmenlerden yararlanabilirsiniz. Hayvanınızın alacağı eğitimin ilk aşamasında uzman eğitici kişiler tarafından karakter analizi yapılıyor. Daha sonra hayvanınız gerekli eğitimi aldıktan sonra aranızdaki tüm uyum problemleri ortadan kalkıyor. Eğitim sona erdiğinde firma tarafından eğitim sertifikası veriliyor. Ayrıca firmanın vereceği eğitimler ömür boyu garantilidir.

Köpek Eğitimi Ümraniye Adresi

 

Köpek Eğitimi Ümraniye Adresi

Köpek eğitimi, hayvanın alması gereken temel ve ileri aşama eğitim süreçlerinin tamamını kapsamakla birlikte aynı zamanda sahibi ile arasındaki uyum problemlerine çözüm üretmek amacıyla uygulanan yöntemlerdir.

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpek eğitimi, hayvanın zaman içerisinde aşama kaydetmesi sonucunda karşılığının fazlasıyla alınabileceği bir emek sürecidir. Hayvan zamanla yatma, kalkma ve oturma ile alakalı temel dersleri alıyor. Daha sonra ise köpeğe temel itaat eğitimlerinin tümü veriliyor. Yani hayvanın işin temelinde aldığı tüm dersler sayesinde sahibi ile arasında gözle görülür bir bağ oluşuyor.

Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Köpeğinizin birinci aşamada yatma, kalkma ve oturma biçimlerini öğrendiği temel eğitimlerdir. Temel itaat eğitimleri için köpek eğitimi ümraniye adresi civarındaki firmalar en doğru tercihler arasında yer alıyor. Fakat dikkat edilmesi gereken en mühim konu, temel itaat eğitimlerini geçmemiş olan hayvanınızın ileri itaat eğitim derslerini alamayacağıdır. Bunun dışında köpeğiniz, huysuz, öfkeli veya karakter yapısında göze batan bir olumsuzluk bulunmuyorsa, eğitim süreci 1 ay sonra tamamlanıyor. Ayrıca ırk ayrımı yapılmaksızın her cinsten köpeğin bu eğitimleri alma hakkı mevcuttur. Diğer önemli bir husus ise, köpeğinizin bu komutları sadece boynunda tasma olduğunda dinleyecek olmasıdır. Ancak ileri itaat eğitimini alan köpek tasmasız olarak bu komutlara itaat eder.

Oturma Dersi

Bu komutu uygulayan köpek, bacağınızın hizasını geçmeyecek şekilde sol kısmınıza doğru oturma pozisyonuna geçer.

Takip (Yürü) Dersi

Hayvanınızı tasma ile gezdirirken bacağınızın sol bölümünden ayağınızın hız şekline göre onun adımlarının sizinkiyle uyumlu olmasıdır. Yani siz yürürken, koşarken veya dururken köpeğiniz de aynı hareketleri yapabiliyor.

Aferin Komutu

Bilhassa köpeğinizin olumlu davranışlar sergilediğinde uygulanması gerekli olan önemli bir komuttur. Çünkü köpeğiniz doğru davranışlarda bulunduğu zaman aferin emrini alırsa o an da yaptığı işin doğru olduğunu anlayacağı için tekrarlamak isteyecektir.

Yat-Bekle Dersi

Bu komutu başta yat sonra bekle şeklinde sırasıyla yapan hayvan, sizin bir sonraki komutunuza kadar aynı yatış pozisyonunda olur.

Hayır Dersi

Hayvan bu eğitimi gördüğü zaman asla olumsuz bir davranışta bulunmuyor. Yani siz istediğinizde bu komutu uygulayarak köpeğinizin tüm olumsuz eylemlerden uzak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Otur-Bekle Dersi

Bu derste hayvana sıralı şekilde otur ve bekle komutları verilir. Hayvan ikinci bir emrinize kadar aynı şekilde oturur pozisyonda bekler.

Yat Komutu

Bu eğitimde hayvan solunuza doğru yatış pozisyonuna geçer.

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

Tüm temel itaat eğitim aşamalarını başarıyla bitirmiş olan köpeklerin, seviye atlamak amacıyla alması gerekli olan eğitimler ileri itaat eğitimleridir. Bu eğitimi görecek olan hayvanın boynunda tasma olması gerekmiyor. Eğer köpeğinizin davranış yapısında herhangi bir olumsuzluk yok ise, eğitim yaklaşık 1 sonra tamamlanmış olur. İleri itaat eğitimi için İstanbul’da köpek eğitimi ümraniye adresi çevresinde ikamet ediyorsanız oradaki firmalarda bu konuda destek almanız gereken profesyonel eğitmenler bulunuyor.

Geri Getirme (Aport) Komutu

Uzağa atılan bir cismi geri getirebilen köpeğin sahibi ile eğlenceli dakikalar yaşayabileceği bir derstir.

Yabancıya Gitmeme Komutu

Bu eğitimde hayvan sizin dışınızda olan yabancı şahısların emirlerine itaat etmez.

Tuvalet Eğitimi

Özellikle yavru köpekler için hassas olan tuvalet eğitiminin önemi oldukça büyüktür. Bunun için tuvalet ihtiyacı olan yavru köpekler bu ihtiyaçlarını nasıl gidermeleri gerektiğini bilmediklerinden dolayı bazen hoş olmayan durumlar yaşanabilir. Bunun önüne geçmek için gerekli tuvalet eğitimini alan köpek, ihtiyacı olduğunda hem uyarı verebiliyor hem de sizin komutlarınızı dinleyerek bu ihtiyacını dışarıda veya evde karşılayabiliyor. Bu ders süreci uzman eğitmenlerce 4 seansta çözülebiliyor.

Yabancıdan Yemek Yememe

Bazı zamanlarda yabancı insanların et türü yiyecekler vererek köpekleri zehirleme ihtimali olabiliyor. Bu eğitim sayesinde köpeğiniz, yabancı şahıslardan asla yiyecek teklifi kabul etmiyor. Yabancıdan yemek yememe ve diğer tüm profesyonel eğitimler için köpek eğitimi ümraniye adresi, köpeğinizin gelişim sağlayabileceği nitelikli ve profesyonel eğitmenlerin olduğu en doğru adreslerden birisidir. Sizde ümraniye semtinde oturuyorsanız köpeğinizin en iyi eğitimleri almasını sağlayarak onunla aranızdaki olan bağı güçlendirebilirsiniz.

Uzaktan Yat-Otur-Bekle

Bu eğitimin en önemli yönü, hayvanınıza yaklaşık 20 metre mesafeden bile yat, otur ve bekle olarak komut verdiğinizde doğru yapabilmesidir.

Uzan-Yat-Bekle

Gün içerinde köpeğiniz ile dolaşmak istediğinizde gerekli olan komut şeklidir. Bu komutu uyguladığınızda hayvanınızla geniş park alanları, eğlence merkezleri veya lokanta gibi uzunca vakit geçirebileceğiniz mekanlara gittiğinizde dahi onun uzun süre beklemesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir