© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

admin admin - - 5 dk okuma süresi
613 0

İstanbul’un Pendik ilçesinde köpek eğitimleri amacıyla kurulan Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul, köpekler için gereken her türlü eğitimi veriyor. Köpek eğitiminin köpeğin sahiplenildiği ilk günden itibaren başladığını söyleyen uzmanlar, Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul ve uzman eğitmen kadrosu köpek sahiplerine eğitim konusunda yol gösteriyor. Bu sayede köpekleriyle daha etkin bir iletişim kurabilen köpek sahipleri köpek eğitimi konusunda tecrübe kazanıyor. Köpek eğitiminde güvenilir kaynaklardan olmayan bilgilerle köpek eğitmeye çalışmak köpek için sakıncalı olabilir. Bu nedenle tecrübeli ve uzman bir köpek eğitmeninin tavsiyeleriyle adım atmak her zaman daha faydalı olacaktır.

Köpek Eğitimi Neden Çok Önemli?

Köpekler diğer evcil hayvanlardan farklı olarak sahibiyle daha yakın bağ kurabilen bir özelliktedir. Doğru bir eğitimle sahibinin verdiği komutları algılayıp bunları uygulayabilecek kadar da akıllıdırlar. Bu özellikleri nedeniyle tarihsel süreçten günümüze kadar farklı alanlarda kullanılmış ve sahip oldukları zekanın insan yaşamında da yararları olmuştur. Yalnızca evde beslenmek için bile alınsa verilecek birtakım eğitimlerle köpeğe birtakım kurallar öğretilerek yaşam daha kolay hale getirilebilir.

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul uzman eğitmenleriyle köpek sahiplerine bu konuda yardımcı oluyor. Mesela köpeğe edindirilecek bir tuvalet alışkanlığı ile yalnızca belirlenen yerlere tuvaletini yapacak ve başka yerleri kirletmeyecektir. Bu tip alışkanlıkların edindirilmesi demek köpeği eğitmek demektir. Köpek eğitimi işinde asıl görevin köpek sahiplerine düştüğünü belirten uzmanlar, bunun doğru zamanlarda ve doğru yöntemlerle köpeğe uygulanabilmesi için köpek sahiplerinin de bilgi sahibi olması gerektiğini söylüyor. Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul köpek sahiplerine tecrübe ve uzmanlıklarıyla yol gösteriyorlar ve Pendik’teki köpek sahiplerine bu konuda her zaman destek alabilme olanağı sunuyorlar.

Eğitilmiş Bir Köpekle Sosyal Yaşama Daha Kolay Uyum Sağlanabilir

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

Birçok köpek sahibi köpeklerinin saldırgan ya da korkak davranışlarından dolayı dışarı çıkarmayı istemeyebiliyor. Köpeğin saldırgan davranması, hırçın ve sinirli olması, korkak ya da ürkek olması gibi durumlar davranış bozukluğu olduğunun kanıtı niteliğinde sayılıyor. Köpekler bu tip davranış bozukluklarını alışkın olmadıkları insanların, hayvanların ya da çocukların yanında gösterebiliyor. Bu da diğer bireyler ve çocuklar için tehlikeli bir durum ortaya çıkarabilir. Pendik Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul köpeklerin davranış bozuklukları sorunlarını çözüyor. Uzman eğitmenlerin köpeğe verdiği sosyalleşme eğitimi sonucunda köpekler, sokakta ya da yolda alışkın olmadığı kişileri ve çocukları gördüğünde herhangi bir davranış bozukluğu sergilemeden ve kimseye zarar vermeden ya da onlardan korkmadan sakin kalabiliyorlar.

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

Uzman eğitmenler köpek sahipleriyle yapılan detaylı bir analizden sonra köpeğin ırk, cins, eğitilebilme durumu ve karakter özelliklerine bağlı olarak her köpek için farklı bir eğitim programı hazırlıyor. Pendik Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul her köpeğin ihtiyacına yönelik farklı bir eğitim veriyor. Tuvalet eğitimi olmayan ya da tuvaletini tutamayan köpekler için tuvalet eğitimi veriliyor. Bunun dışında itaat eğitimleri de verilerek köpeğin, sahibinin komutlarını uygulaması öğretiliyor. İtaat eğitimleri ikiye ayrılıyor.

Bunlardan köpeğe ilk verileni temel itaat eğitimidir. Temel itaat eğitiminde otur, kalk, git, gel, bekle, aferin, hayır gibi komutlar öğretiliyor ve köpek tasmalıyken veriliyor. İtaat eğitimlerinin ikincisi ise ileri itaat eğitimidir. Temel itaat eğitimindeki komutlar aynen yaptırılıyor; fakat tek farkı köpek tasmasızken öğretilmesidir. İleri itaat eğitiminde ek olarak yabancı birinden yemek yememesi, yabancıya gitmemesi ya da geri getirme gibi eğitimler de veriliyor. Pendik Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul bu eğitimler ve diğer eğitimler için uzman köpek eğitmenlerinin kullandığı bilimsel yöntemlerle eğitim veriyor ve köpek sahiplerinin yaşamı daha kolay hale geliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir