© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Pendik Köpek Eğitim Merkezi

Pendik Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
731 0

Henüz bir köpek sahibi değilseniz ve bir köpek sahibi olmayı düşünüyorsanız sizde şanslı kişiler arasına girmiş bulunmaktasınız. Şanslısınız çünkü herkes yanında sadık biri olsun ister. İnsana en sadık canlılardan biri de köpeklerdir. Köpekler uzun yıllar boyunca insanların yanında olmuş, hatta onların işini kolaylaştırmıştır. Kimi zaman bir av peşinde koşarak sahibine yardımcı olurken, kimi zaman da bir tehlike karşısına korkusuzca atılarak sahiplerini korumuşlardır. Böylesi dost canlısı varlıkların hayatınızda olması elbette sizin için bir şanstır.

  Köpek sahibi olmaya karar verdiğinizde köpeklerin yaşı, cinsi gibi konuları da araştırmanız gerekmektedir. Her köpeğin bakımı tabi ki kolay değildir. Köpeğinizin cinsine, yaşına göre elbette alacağınız sorumluluk da değişecektir. Örneğin; henüz bir yavru köpeği sahiplendiyseniz, onu tıpkı bir bebek gibi büyütmeniz, onu kucaklamanız gerekebilir. Yavru köpeğinize öncelikle tuvalet eğitimi, beslenme eğitimi gibi temel eğitimleri vermelisiniz.Günlük hayatın yoğunluğu bazen köpeklerin tüm bu eğitimlerinin aksamasına neden olabilmektedir. Köpek eğitimi sevgi ile yapılması gereken bir iştir. Bu yüzden de gerçek anlamda sorumluluk alabilecek kişilerin köpek sahibi olması gerekir. Fakat artık gelişen yaşam koşullarıyla beraber köpek eğitimi konusunda da ciddi bir ilerleme söz konusudur. Artık köpek sahibi olmak isteyen kişiler aynı zamanda eğitimli köpekleri tercih edebilme haklarına sahipler.

Pendik Köpek Eğitim Merkezi

Henüz yavru iken eğitilen köpekler sahiplerine uyum sağlama konusunda daha başarılıdırlar. Köpekleriyle daha uyumlu bir yaşam sürdürmek isteyen bireyler köpekleri eğitimli olarak sahiplenmektedirler. Eğer köpeğinizin daha önce almış olduğu bir eğitim yoksa sizler de Pendik Köpek Eğitim Merkezi gibi yerleri seçebilirsiniz. Bu gibi köpeklerinize eğitim verme yerleri araştırırken öncelikle güvenli olup olmadığına bakmalısınız.

  Genel olarak köpek eğitim merkezlerinde köpeklerinize tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, bakım hizmeti gibi hizmetler verilmektedir. Bu eğitimler köpeğinizin yaş aralığına ve ırkına göre verilmektedir. Her köpeğin bu eğitimlere aynı derecede uyum sağlaması beklenemez. Unutulmamalıdır ki her eğitim köpeğin yaşına ve ırkına uygun olarak verilmelidir. Yavru bir köpeğe verilecek olan eğitimle yetişkin bir köpeğe verilen eğitimin derecesi aynı değildir. Bu bakımdan bütün köpekler için eğitimin doğru uygulanması da söz konusu değildir. Köpeğin yaşı alacağı eğitimde oldukça önemlidir. Güvenilir olan köpek eğitim merkezlerinde, köpeklerinize en uygun eğitim onların yaşı ve ırkı gözetilerek verilir.

Pendik Köpek Eğitim Merkezi

Eğitim merkezlerinde verilen eğitimlerden öncelikle itaat eğitimine değinecek olursak; itaat eğitimi köpek de terbiye, disiplin, iletişim gibi becerileri kazandırır. Doğru bir şekilde verilen itaat eğitimi köpeklerde, vereceğiniz eğitim sistemlerini doğru bir şekilde algılayabilmesini ve bu sayede ileri düzey bir eğitim almasında alt yapı oluşturur. Eğer bu itaat eğitiminin de eksiklikler olursa, ileride vereceğimiz eğitim çalışmalarında zorluklar yaratabilir ve farklı davranışlar sergileyebilir. Bu itaat eğitimleri; yürüme, otur, kalk, bekle, gel, dolaş, hayır, bırak, ayrıl, atlama gibi eğitimlerdir. Bu eğitimler köpeklere her yaşta verilebilir. Bir diğer konu ise koruma eğitimidir. Hayatınızda tehlikelerle karşılaşabilirsiniz. Burada köpeğinize vereceğiniz koruma eğitimleri ile hem kendinizin hem ailenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu ciddi bir eğitimdir ve mutlaka bir eğitim merkezi tarafından sistemli bir şekilde verilmelidir. Köpeğinizin birkaç testlerden geçmesi gerekebilir.

Bir diğer eğitim de iz takibidir. Bu da özellikle güvenlik güçleri için önemli bir eğitimdir. Tehlikeli ortamları, tehlikeli maddeleri ve suçluları kolaylıkla bulabilecek şekilde sistemli bir eğitim verilmektedir. Köpeklere yerden ve havadan olmak üzere iz takip eğitimleri verilebilir. Bu eğitimler yaklaşık 3-4 hafta içinde tamamlanabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir