© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Rottweiler Köpek Eğitimi

Rottweiler Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
701 0

Rottweiler cinsi köpekler, asıl olarak zekalarıyla bilinirler. Bunun yanında akıllı olmaları ile birlikte sevgi yumağı, sadık ve insanlar tarafından bilinen ürkünç, korkutucu görünüşünün aksine çok duygusal bir ırktır. Rottweiler ırkı köpeklerin, sahipleriyle fazlasıyla yakın ve aralarında özel bir bağ kurmaları nedeniyle tam anlamıyla insancıl bir ırk olduklarına şahit olabilirsiniz. Ne kadar insancıl, sevgi dolu, sadık olduklarından bahsedilse bile rottweiler köpek eğitimi ve bakımı her köpek sever kişi için uygun değildir.

Rottweiler cinsi bir yavru köpeği hayatınıza sokmak, bir dizi sorumluluğu da beraberinde taşır. Bu köpekler yanlış insanların elinde çok tehlikeli bir silah haline bürünebilirler. Olağanüstü kuvvetli yapıları, aksine daha yavaş olgunlaşan, egoist, baskın ve lider davranışlar sergilemeye eğilimli köpeklerdir. Bu sebeple de bir Rottweiler yavrusu yaşamınıza dahil edecekseniz yavru seçimi, doğru düzgün bir sosyalleşme ve itaat eğitimi gibi önemli noktalar önemli detay özelliği taşır. Bunlar her köpek seçiminde önemli bir rol oynasa bile Rottweiler cinsi köpekler için daha da fazla önemlidir. Sahip olduğu büyük boyut ve olağanüstü güçleri düşünüldüğünde bu konuda herkes hem fikir olmuştur.

Basında çıkan bilinçsiz, cahil insanların utan verici, vicdansız yetiştirme sebepleri yüzünden Rottweiler cinsi köpeklerin şöhretinde düşüş olmuştur. Bu olanların tek sorumlusu sahiplerinin sorumsuz ve acemi oluşudur.

Rottweiler Köpek Eğitimi

Rottweiler Özellikleri

Bu yavrular, gerekli şartlar altında oldukça uslu, sakin, kararlı, anlayışlı ve kendine güveni tam olan bir arkadaşınız olarak gelişirler. Onlar, çok cesur, akıllı, sevgi dolu, ve eğitime açlık duyan bir dosttur. Rottweiler’lar insanlarla olan ilişkilerinde fazlasıyla gelişmiş bir ırktır. Sahipleriyle birlikle kurdukları özel bağlar kurarlar. Yalnız bırakıldıklarında, toplum tarafından uzaklaştırılırsa ve çok uzun süre sıkıldıklarında işler yoluna gitmemeye başlar. Onlar kendilerini bir aile bireyi olarak görürler. Bu sebeple tüm aile ile gerçekleşen organizasyonlara katılmaya bayılırlar. Ayrılık kaygısı ise bütün hepsinin ortak sorunudur.

Bu ırk oldukça hiper aktif bir ırktır. Onları zinde tutmak için bol bol fiziksel ve zihinsel motivasyon uygulamaları yapmanız gerekmektedir. Uzun tasmalı yürüyüşlere bayılırlar. Bu organizasyonlar ile kazma, çiğneme, havlama gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Sağlıklı bir Rottweiler yetiştirmek istiyorsanız en önemli kuralınız erken yaşlarda eğitime başlamanız olacaktır.

Rottweiler Köpek Eğitimi

Yavru bir Rottweiler’ı doğru bir şekilde eğitmek sizin ve köpeğiniz dışında bütün toplumun yararına olacaktır. Eğitmek için giden zaman, asla boşa harcanmış bir zaman olarak görünmemelidir. Bu yaptığınız, köpeğiniz ile kuracağınız bağların daha oturaklı olması için en iyi yoldur. Ayrıca birlikte geçireceğiniz bunca zaman, köpeğiniz ile aranızda iletişim için bir köprü açar ve yavrunuzun uyacağı kurallar ve sınırları belirlemekte yardımcı olur.

Rottweiler cinsi köpekler birçok eğitim dalında oldukça ustadırlar ve aynı zamanda bunları yapmaya bayılırlar. Son derece çalışkan olmak ile birlikte gelişmeye açık zekalarını kullanmayı ve enerjilerini boşaltacakları kusursuz bir iş ya da görevdir. Üzerinde barındırdıkları enerjiyi bir şekilde dışarıya atmak zorundadırlar. Bu enerjilerini kullanırken onlara daha olumlu yaklaşıp ödüllendirici bir yöntemle davranmalısınız.

Uygulayacak olduğunuz eğitime olabildiğince erken dönemde başlayın. Fakat unutmayın ki asla başlamak için geç değildir. İtaat eğitimleri kısa ve zorlayıcı şekilde olmalı. Siz ne kadar tutarlı ve olumlu ilişkiler uygularsanız o kadar da karşılığını alacaksınız. Birçok Rottweiler yanlış sert komutlar ve düzeltmeler sebebiyle harap edilmiştir. Onlar şiddetli bir eğitim sürecine ihtiyaç duymayan oldukça hassas ve duygusal hayvanlardır. Kas gücünüz yerine beyninizi kullanın. Olabildiğince adil, kararlı ve kendisinden neler yapmasını istediğiniz köpek yavrunuz için uygulamakta olduğunuz tüm kurallara kendiniz de uymaya özen gösterin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir