© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Sancaktepe Köpek Eğitim Çiftliği

Sancaktepe Köpek Eğitim Çiftliği

admin admin - - 5 dk okuma süresi
867 0

Bakıldığı zaman günümüzde evcil hayvanlara duyulan isteğin daha fazla olduğu dikkat çekmektedir. İnsanlar özellikle de ev ortamlarında bir köpek beslemeyi fazlasıyla tercih etmektedirler. Bunun nedenlerine bakıldığı zaman, elbette ki insanların içindeki hayvan sevgisinden bahsetmek gerekebilir ancak belli bir kısım insanlar da, apartmanlara sıkışmış bir halde yaşamaktan sıkılarak, bulundukları ortamları bir nebze de olsun renklendirmek istemektedirler. Bu gibi durumlar için köpekler en ideal canlılardır.

Gerek sadakatli tavırları, gerekse de eğlenceli halleriyle insanlarla çok iyi bir uyum sağlayabilen canlılardır. Ancak ev ortamında köpek beslemek, sanılandan çok daha zor ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Bir köpeği eve alarak tüm işleri bitirmiş olmamaktayız. Köpekleri ev ortamına soktuktan sonra, köpeklere birtakım eğitimler vermek gerekmektedir. İçgüdüsel olarak ev ortamında ve insanlarla iç içe yaşamaya tam olarak alışık olmayan köpekleri, bazı eğitimlerle insanlarla birlikte yaşamaya alıştırmak gerekmektedir.

Köpeklere verilmesi gereken bu eğitim, oldukça uzmanlık gerektiren bir iştir. Zira köpeklerin içgüdüsüne yanlış bir şekilde işlenecek olan bir eğitim, bir daha değiştirilemeyebilir. Özellikle küçük yaşlarda aldıkları eğitim köpeklerde sürekli olarak devam ettiği için, küçük yaşlarda doğru eğitimlerin verilmesi çok önemlidir. Ev ortamına alınan bir köpeğe özellikle temel itaat eğitimleri, tuvalet eğitimleri gibi çeşitli eğitimlerin verilmesi çok önemlidir.

Bu eğitimlerin eksik olması demek, hayatınızı renklendirmesi için evinize aldığınız köpeğin, size birçok sorun çıkarması anlamına gelmektedir. Köpeklere eğitim verme konusunda günümüzde en büyük hizmeti, köpek eğitim çiftlikleri vermektedir. Bu işin gerektirdiği sorumluluk ve uzmanlıkla hareket eden bu eğitim çiftlikleri, köpeklerinizi sizlerden emanet alarak gerekli olan tüm eğitimlerini vermektedir. Böylece sizleri de büyük bir yükten kurtarmış olmaktadırlar.

Sancaktepe Köpek Eğitim Çiftliği

Sancaktepe Köpek Eğitim Çiftliği

Bu eğitim çiftlikleri köpeklerde herhangi bir yaş sınırlaması olmadan gerekli tüm eğitimleri vermektedirler. Ancak tercihen köpeklerin küçük yaşlarda eğitimlere tutulmasını önermektedirler. Çünkü küçük yaşta edinilen bilgiler daha kalıcı olmaktadırlar. Bu bakımdan köpek sahiplenirken, küçük yaşta olmasına daha fazla dikkat edebilirsiniz. Ardından da köpeğinizi bu eğitim çiftliklerine götürebilirsiniz. Bu eğitim çiftliklerinde köpeklerinizin sağlığı ve konforu için gerekli olan tüm donanımlar mevcuttur. Eğitim süreleri boyunca köpeklere sürekli olarak bir veteriner hekim eşlik etmektedir. Yine bu veteriner hekimler, köpekler çiftliğe alınırken gerekli tüm sağlık kontrollerini yaparak almaktadırlar. Böylece çiftliklerde köpeklerin herhangi bir rahatsızlık yaşamalarının önüne geçilmektedir. Aynı zamanda aşıları yapılmamış olan köpekler de hiçbir şekilde bu çiftliklere alınmamaktadır.

Ücret olarak bakıldığı zaman da, bu çiftliklerin gayet makul bir ücrette olduklarını görebilirsiniz. Köpeklerinize yaklaşık olarak 4 hafta civarı bir eğitim verilmektedir. Köpeklerin cinsiyetine göre değişiklik gösterebilen bu eğitim süreleri, gayet uygun fiyatlarda verilmektedir. Böylece makul ücretler karşılığında, köpeklere gerekli olan tüm eğitimi vermiş olmaktasınız. Eğer yoğun bir iş hayatınız varsa ve köpeğinizi günübirlik olarak bu eğitim çiftliklerine götürüp getirme imkânınız yoksa çiftlikler köpeklerinize pansiyon imkânını da sunmaktadır.

Köpekleriniz eğitim süreleri boyunca bu çiftliklerde konaklayabilir ve gerekli olan tüm bakımları da yapılabilir. Günümüzde hemen hemen tüm şehirlerde bu eğitim çiftliklerine rastlamakla birlikte, bu hizmetten en fazla yararlanabileceğiniz il olarak İstanbul göze çarpmaktadır. İstanbul’un her yerinde bu hizmetten faydalanabilmek mümkündür. Bu yerler arasında öne çıkan merkezlerden birisi de Sancaktepe Köpek Eğitim Çiftliği merkezleridir. Bu bölgede de yoğun olarak köpek eğitim çiftliklerini bulabilmeniz mümkündür. Köpeklerinize temel eğitimlerini aldırmak istiyorsanız, bu merkezler ile irtibata geçebilir ve gerekli olan tüm detaylara da bu şekilde erişebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir