© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
716 0

Köpeğimiz sahip olduğu bazı davranışlarla bizi usandıracak seviyeye getirebilir. Özellikle de oldukça saldırgan ve agresif köpekler sahiplerine gerçekten zor anlar yaşatmaktadırlar. O yüzden çoğu köpek sahibi köpeklerinin şu anki davranışlarının değişmesi için bir köpek eğitim merkezine başvururlar. Bazı köpek sahipleri ise köpekleriyle herhangi bir problem yaşamasalar bile onlarla daha iyi anlaşıp daha iyi iletişim kurabilmek için köpeklerinin eğitim almasını isterler. Bu ve bu gibi durumlarda bize en iyi yardımcı olabilecek adres elbette ki köpek eğitim merkezleridir. Eğitimin ne kadar süreceği köpeğinize göre değişiklik gösterebilir.

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

Eğer köpeğinizin yaşı büyükse eğitilmesi çok daha zor olabilir çünkü alışmış olduğu davranış kalıpları dışına çıkması onun için zor olacaktır ve verilen bazı komutları uygulamayı kabul etmeyecektir. Bu nedenle yaşı büyük olan bazı köpeklerin eğitilmeye çalışılması çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır. Bu nedenle eğer köpeğinize eğitim aldırmayı düşünüyorsanız onu bir köpek eğitim merkezine mümkünse yavruyken veya küçük yaştayken götürün. Sancaktepe köpek eğitim merkezi arıyorsanız sizin köpeğinizde görmek istediğiniz davranışları sağlayıp sağlayamayacaklarından emin olun.

Her köpeğin farklı kapasiteleri vardır. Kimileri eğitime çok yatkın oldukları için uzman eğitmenin öğrettiklerini kısa bir sürede öğrenebilir ve uygulamaya başlayabilirler. Bazı köpekler ise eğitime yatkın değillerdir ve bir şeyleri öğrenmeleri çok daha uzun bir zaman alabilir. Bu gibi durumlarda köpek sahibinin sabırlı ve inançlı olması gerekir. Uzun bir zaman geçtikten sonra köpeğinde az değişim görüp işe yaramadığını düşünüp hemen köpek eğitim merkezinden alınmamalıdır. Köpeğin özel eğitmeniyle de konuşarak köpeğinizin ne kadar ilerleyebileceğini öğrenebilirsiniz ve sizle onun arasında iyi bir iletişim kurulmasını sağlayacak birkaç komutun çoğunun da öğretilmesini talep edebilirsiniz.

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları Ne Kadardır ?

İyi bir Sancaktepe köpek eğitim merkezi arıyorsanız fiyatların aşırı ucuz olmasını beklememeniz gerekmektedir. Aşırı ucuz fiyatlara köpeğinizi eğitebileceklerini söyleyen köpek eğitim merkezlerine inanmayınız çünkü istediğiniz sonucu vermeyebilirler ve bu işi sadece para için yapıyor olabilirler. Köpek eğitim merkezi fiyatları köpeğinize hangi seviyede eğitim aldırmak istediğinize göre değişiklik gösterebilir. Genelde köpek eğitimi için üç seviye vardır ve bunlar : basit düzey, orta düzey ve ileri düzeydir. Köpeğiniz için hangi seviyeyi istiyorsanız ona göre para ödersiniz fakat köpeğinizin kapasitesi ileri veya orta düzey eğitime yetmiyorsa o zaman ister istemez basit düzey bir eğitim alacaktır. Köpeğinizin hangi seviyede eğitim alması gerektiğine uzman bir eğitmenle konuşup köpeğinizi ona götürerek köpeğinizin neler yapabileceğini veya yapamayacağını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca seviye seçimi tek başına yeterli bir kıstas değildir. Ayrıca köpeğinizin sahip olduğu özellikler de köpek eğitim merkezlerinin fiyatlarını etkileyebilir. Örneğin çok hırçın ve saldırgan bir köpeğiniz varsa ve eğitim sırasında çok zorluk çıkartacaksa fiyat da buna uygun olarak artış gösterebilir. Fakat ortalama olarak bir köpeğin eğitimi için fiyat yaklaşık olarak 2000 TL olmaktadır. Tabii ki de yapılan tetkiklerden sonra köpeğinizin alacağı eğitim için fiyatlar bundan daha az veya daha fazla olabilir. Eğer köpeğinizi bir köpek eğitim merkezine götürebilmek için yeterli bütçeniz yoksa bu konuda internetten köpeğinize nasıl eğitim verebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Özellikle köpek eğitimiyle ilgili internette birçok bilgi ve alakalı video bulunmaktadır. Sizin köpeğinizle aynı cins köpeğe sahip olan birinin köpeğini nasıl eğittiğini, ne kadar sürede eğittiğini öğrenebilirsiniz ve siz de köpeğinizde öğrendiğiniz teknikleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Tek temin etmeniz gereken şeyler köpeğinizin eğitiminde kullanmanız gereken malzemelerdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir