© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Sultangazi Köpek Eğitimi

Sultangazi Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1315 0

Sultangazi, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve 2000 li yıllarda ilçe statüsü kazanan bir bölgedir. Eyüp, Esenler, Gaziosmanpaşa ve Başak şehir e komşu olan bu ilçe, yüzölçümü bakımından İstanbul ilçelerinden 19. dur. İlçede Ali bey barajı ve birkaç küçük akarsu bulunmaktadır. Birçok ormanlık alana ve mesire yerine ev sahipliği yapan ilçede ayrıca su sporları ve amatör balıkçılık da yapılmaktadır.

Sultangazi Köpek Eğitimi

Bölgede birçok evcil hayvan sahibi vardır ve sözü geçen evcil hayvanların bakımı için birçok veteriner kliniği bulunmaktadır. Ayrıca bölgede eğitim hizmetlerini karşılamak amacıyla köpek eğitim merkezleri de kurulmuştur.

Köpek eğitiminin gerekliliği tartışılmaz bir konu olmakla birlikte köpeğiniz için önem arz etmektedir. Köpek eğitimin sizinle köpeğiniz arasındaki iletişimi güçlendirmektedir. Bunun yanı sıra köpeğinizin dış dünyaya olan uyumunu kolaylaştırmakta ve davranışlarını geliştirmektedir. Ancak eğitimin birçok yöntemi vardır Dikkat edilmesi gereken nokta ise bu eğitimlerin pozitif olmasıdır. Aksi takdirde şiddet içeren ve ağır cezalandırma ile gerçekleştirilen bir eğitim sağlıklı olmamakta ve iyi sonuçlar vermemektedir. Bu tarzda bir eğitim köpeğinizin davranışlarını iyileştirmek yerine kalıcı davranış bozuklukları oluşmasına da neden olabilmektedir. Bu tarz bir eğitim yerine pozitif yöntemler kullanılıp ödüllendirme ile eğitim sağlanabilmektedir. Günümüzde birçok eğitim merkezinin kullandığı yöntem olan pozitif eğitim yöntemi, verdiği sonuçlar açısından da çok başarılı bir yöntem olmuştur.

Sultangazi Köpek Eğitimi Fiyatları

Sultangazi köpek eğitimi hizmeti, ihtiyaçtan doğan bir hizmet olmakta ve bölgede birçok merkez tarafından karşılanmaktadır. Başarılı eğitim merkezlerine sahip ilçede köpek eğitimine talep her geçen gün artmaktadır. Bu merkezlerde davranış problemlerini çözmeye yönelik çalışmalar yapılmakta, köpeğinizle uyumunuz sağlanmakta ve köpeğinizin dış dünyaya olan adaptasyonu arttırılmaktadır. Birçok komut da öğretilen merkezlerde köpeğinizin iyi bir eğitim alması sağlanmaktadır. Ayrıca köpeklerin gün içerisinde yapması gereken egzersiz ve aktivitelerin de bu eğitim merkezlerinde yaptırılıyor olması sağlıklı bir gelişim sağlanması açısından önem arz etmektedir.

Köpek eğitimi çok kapsamlı ve her geçen gün gelişen bir eğitimdir. Birçok şekli ve farklı kategorileri vardır. Örneğin, yavru köpek eğitimi, tuvalet eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimi bunlardan bazılarıdır. Ancak eğitim konusunda dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Moraliniz bozukken eğitime ara vermek bunlardan biriniz. Eğer kötü bir psikolojiyle köpeğinizin eğitimini sürdürürseniz olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Köpeğiniz için eğlence haline getirilen ve oyun hissi uyandıran bir eğitimden alacağınız başarı maksimum düzeyde olacaktır.

Sultangazi Köpek Eğitimi

Köpeğiniz size alıştığı için eğitime gittiği zamanlarda kendini yalnız hissedecektir. Bir daha gelmeyeceksiniz sanacaktır. Bu dönemlerde ona olduğundan fazla ilgi göstermeniz ve sevdiği mamaları almanız gerekmektedir. Mesela her gün ya da uzman eğitim kadrosunun belirlediği günlerdeki eğitimlerden dönerken eve geldiğin de ona sevdiği bir mamayı kendi ellerinizle yedirmeniz aranızda ki bağı güçlendirecektir.

Sultangazi köpek eğitimi merkezlerinde köpeğinizin hızlı bir şekilde eğitimini öğrenmiş olduğunu göreceksiniz. Bu da sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Hiç bir zaman onu eğitime gönderdiğiniz için üzülmeyiniz. Çünkü bu durum hem sizin için hem de onun için sosyal bir ortam olacaktır. Çünkü sultan gazi köpek eğitimi merkezinde köpeğiniz öğrenirken eğlenecek eğlenirken öğrenecektir. Bu durum sizi hem mutlu edecek hem de aranızdaki bağı duygusal bağı kuvvetlendirecektir. Sultan gazi köpek eğitimi merkezinden öğreneceğiniz bilgiler sayesinde köpeğiniz sadece sizin sözünüzü dinleyecek ve yabancılarla iletişim halinde olmayacaktır. Bu durum hayvan sevmeyen kişiler için olumsuz olsa da sizin için olumlu olacaktır. Yabancılarla iletişim kurmadığı gibi yabancıların vermiş olduğu yemekleri de yemeyecektir. Bu saye de olası zehirlenmeler ile karşılaşmayacaksınız. Bu yüzden eğitim için öncelikle ne kadar gerekli olduğuna inanın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir