© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Dövüşü
  4. »
  5. Tuzla Köpek Eğitimi

Tuzla Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
829 0

Hayvan türleri arasında çeşitli görevlerde kullanılan köpekler, verilen bazı eğitimler ile çeşitli işlerde kullanılabilmektedir. Özellikle muhafız, yakın koruma ve polis teşkilatlarının kullandıkları köpek cinsler özel olarak eğitilmektedir. Uzman eğitmenler tarafından eğitime tabi tutulan bu köpek cinsleri farklı görevler üstlenmektedir. Eğitimlerin tamamı disiplin içerisinde ve sıkı olarak yapılmaktadır.

Tuzla köpek eğitimi merkezi, profesyonel olarak özel eğitimler ile köpeklere yapacakları iş konusunda titiz eğitimler vermektedir. Bu eğitimlerin amaçları da tamamen sahibine sadık olma ve koruma görevi olarak verilmektedir.

 Köpek eğitimleri

Köpeklerin eğitimleri yavru iken başlamaktadır. Yavru iken eğitimlerin başlaması ise tam disiplin ve itaat olarak sahibine fayda sağlamaktadır. Sahibini bir lider olarak tanıyan köpekler, verilmiş olan emirler tam olarak yerine getirmektedir. Irklarına göre değişen eğitim süreleri ile köpekler bir dizi eğitimler almaktadır. Öncelikli olarak verilen eğitim ise itaat ve sadık kalma eğitimidir. Bu eğitimler de köpeklere dur, git, otur gibi kısa komutların eğitimleri verilmektedir. Köpeklerin de eğitimler boyunca uyması gereken kuralları bulunmaktadır. Tıpkı insanlar gibi bir yemek saati, çalışma saatleri ve dinlenme saatleri bulunmaktadır. Eğitimler esnasın da ise tam disiplin şarttır.

Profesyonel eğitimcilere sahip olan Tuzla köpek eğitimi merkezi, her ırktan köpeklere bu eğitimleri başarı ile vermektedir. Irklarına göre değişen eğitim modelleri de ayrı olarak ırklara göre verilmektedir. Muhafız ve yakın koruma gibi görevleri üstlenecek olan köpekler ise farklı eğitim modellerinden geçmektedir. Aile içinde yaşayacak olan köpekler ise daha farklı modellerde eğitilmektedir. Aile içi yaşamı ve özellikle çocukların sevdirilmesi esas olarak alınmaktadır. Eğitimsiz bir köpek ile eğitim almış bir köpek arasında çok büyük farklar bulunmaktadır. Daha temiz ve evinize rahatlıkla alabileceğiniz eğitimli bir köpek sizlerin aile yaşamınıza uyum sağlayacaktır. Nerede oturup kalkmasını bilen, yemeğini nerde yemesini bilen bir köpek, sizleri hiç rahatsız etmeyecektir. Gönül rahatlığı ile ailevi aktivitelere dâhil edebileceksiniz.

Köpek eğitiminin amacı

Farklı iş kollarında görevlendirilecek olan köpek cinsleri, verilen eğitimler ile işlerini tam yapması sağlanmaktadır. Hedef olarak sahibini lider seçme ve verilen emirleri anında uygulama gibi konular seçilmektedir. Sahibine tamamen dost olabilecek ve aldıkları sorumlulukları yerine getirebilecek düzeyde eğitimler amaçlanmaktadır. Eğitimlerin yavru iken başlaması da bu amaçları pekiştirmektedir.

Eğitimi veren kişilerin de uzman olmaları köpek eğitimlerinde şarttır. Tuzla köpek eğitimi merkezi, uzman olan eğitmenleri ile her ırktan köpeğe istenilen eğitimleri verebilmektedir. Böylelikle almış oldukları eğitimleri yaşamlarında uygulayabilmektedir.

 Köpek eğitimi ve sonrası

Köpeklerin belirli süreler de eğitimlerini tamamlaması ile birlikte, görevlerine başlayabilirler. Aldıkları görevleri yerine getirmek için emirlerinizi beklemektedirler. Özellikle muhafız olarak görev alacak köpekler, sahiplerinin emirlerini anında yerine getirmektedirler. Eğitimlerin bitmesi, köpeklerdeki kurallarında bitmesi anlamına gelmemektedir. Eğitimlerde almış oldukları, yemek yeme, dinlenme ve bakım gibi saatleri sahipleri ve bakıcıları tarafından yapılmalıdır. Köpeklerin aldıkları eğitimleri farklı görevlerde kullanılması da tehlike arz etmektedir. Çünkü köpek aldığı eğitim ile sahibinin emirlerini yerine getirmekle görevlidir. Verilecek olan kötü niyetli emirler ise farklı tehlikelere yol açabilir. Özellikle koruma görevi üstlenmiş olan köpek cinsleri, güçlü yapılı köpeklerden oluşmaktadır. Bu sebeple onlara vereceğiniz kötü bir emri, hiç tereddüt etmeden yerine getirebilmektedir. Bu sebeple lider olarak görülen sahipler, köpeklerin eğitildikleri işlerde kullanmaları çok önemlidir. Eğitim gördükleri alanlar da uzman olan köpekler bütün verilen işleri eksiksiz olarak yapmaktadır. Ayrıca sadece evinizde yaşayacak olan köpek ırkları ise evinizin bütün kurallarını benimsedikten sonra sizlere işlerinizde yardımcı olabilirler.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir